Yabancı bir mailde bütün şifrelerimi gönderen kişi para istiyor

Bahadir Okkali

Hectopat
Arkadaşlar bir anda böyle bir mail geldi, mailin altında bütün şifrelerim yazıyordu. Adam seni bir yıldır izliyorum diyor, iki gün içinde parayı atmazsan bilgilerini yayacağım diyor. Ne yapmam gerek?

Screenshot_2024-04-09-03-35-10-03_2dff0e110cbb5dcf452c3609775e0d0f.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kalıp da okul mailime yetişkin içerik izlerken telefonumun kamerasına kayıt altına alındığım ve 2 gün içerisinde 1350 Dolar'lık Bitcoin olarak göndermezsem ifşalanacağım yazıyordu. 2 haftadır ifşamın çıkmasını merakla bekliyorum, maili silmeseydim gönderirdim. Düzelteyim 1300 dolarmış, enflasyon burayı da vurdu demek ki.

Dosya Ekleri

• IMG-20240401-WA0010.jpeg
    IMG-20240401-WA0010.jpeg
    343,6 KB · Görüntüleme: 207
Aynı kalıp da Okul mailime yetişkin içerik izlerken telefonumun kamerasına kayıt altına alındığım ve 2 gün içerisinde 1350 Dolar'lık Bitcoin olarak göndermezsem ifşalanacağım yazıyordu. 2 haftadır ifşamın çıkmasını merakla bekliyorum, maili silmeseydim gönderirdim.

Gerçekten izlediniz mi? :D yarıldım ya. :D :D

Seni nasıl izliyor, virüs yoluyla olduğunu düşünüyorum, kaspersky ile tam tarama yap, aynı şekilde telefona da. Virüs varsa bırak kaspersky çözsün, en kötü ihtimalde USB format atarsın tabiki kesin virüs mü değil mi bilmem. Artık izlenmediğine emin olduysan önemli hesaplarının şifresini değiştir, mümkün olan tüm güvenlik önlemlerini takın, önemsiz hesaplarını mümkünse tekrar açılmadığından emin olarak sil. O parayı kesinlikle verme.

Parayı vermeyeceksin herhalde.
Bende zaten o kadar para yok 😀

Ama bu adamda hem şifrelerim hem de masaüstümün SS i var
Aynı kalıp da okul mailime yetişkin içerik izlerken telefonumun kamerasına kayıt altına alındığım ve 2 gün içerisinde 1350 Dolar'lık Bitcoin olarak göndermezsem ifşalanacağım yazıyordu. 2 haftadır ifşamın çıkmasını merakla bekliyorum, maili silmeseydim gönderirdim. Düzelteyim 1300 dolarmış, enflasyon burayı da vurdu demek

Seni nasıl izliyor, virüs yoluyla olduğunu düşünüyorum, kaspersky ile tam tarama yap, aynı şekilde telefona da. Virüs varsa bırak kaspersky çözsün, en kötü ihtimalde USB format atarsın tabiki kesin virüs mü değil mi bilmem. Artık izlenmediğine emin olduysan önemli hesaplarının şifresini değiştir, mümkün olan tüm güvenlik önlemlerini takın, önemsiz hesaplarını mümkünse tekrar açılmadığından emin olarak sil. O parayı kesinlikle verme.
Telefonda Kaspersky bulamadım VPN olanla oluyor mu

Gerçekten izlediniz mi? :D yarıldım ya. :D :D
Hocam konuda sapmak istemem ancak ben uzun yıllardır bilgisayarda bu tarz işlere zaten kalkışmam. Kaldı ki okul mailim ne alaka, ancak arkadaşa gerçekten erişmişler gibi.

Geri
Yukarı