Yabancı bir mailde bütün şifrelerimi gönderen kişi para istiyor

Seni nasıl izliyor, virüs yoluyla olduğunu düşünüyorum, kaspersky ile tam tarama yap, aynı şekilde telefona da. Virüs varsa bırak kaspersky çözsün, en kötü ihtimalde USB format atarsın tabiki kesin virüs mü değil mi bilmem. Artık izlenmediğine emin olduysan önemli hesaplarının şifresini değiştir, mümkün olan tüm güvenlik önlemlerini takın, önemsiz hesaplarını mümkünse tekrar açılmadığından emin olarak sil. O parayı kesinlikle verme.
Hocam ciddi bir virüs ise kaspersky bulmaz onu.

Bunlar genelde sazan avı çıkıyor. Keylogger ile mailinize erişiyor veya abuk subuk sitelerden sızan mailinize mail atıp para kaldırmaya çalışıyorlar.

Videonuzu vs. ele geçirdiğini sanmıyorum, telefonunuzun kamerasına erişip kaydınızı alması o kadar kolay olmaması gerek. Eğer fotoğraf ve videonuza gerçekten erişseydi sizi daha da çok korkutmak amaçlı gönderdiği maile bir fotoğrafınızı da eklerdi. Şifrelerinizi çalması ise epey kolay, ufak bir virüsle bile şifrelerinize, kredi kartı bilgilerinize erişim sağlayabiliyorlar. Bütün şifrelerinizi değiştirin, mümkünse çok önemli olmayan hesaplarınızı kapatın. Tabii bunları formatladıktan sonra yapın.

Yanlış bilgi
Videonuzu vs. ele geçirdiğini sanmıyorum, telefonunuzun kamerasına erişip kaydınızı alması o kadar kolay olmaması gerek. Eğer fotoğraf ve videonuza gerçekten erişseydi sizi daha da çok korkutmak amaçlı gönderdiği maile bir fotoğrafınızı da eklerdi. Şifrelerinizi çalması ise epey kolay, ufak bir virüsle bile şifrelerinize, kredi kartı bilgilerinize erişim sağlayabiliyorlar. Bütün şifrelerinizi değiştirin, mümkünse çok önemli olmayan hesaplarınızı kapatın. Tabii bunları formatladıktan sonra yapın.
IP adresi ele geçirildiği sürece her şeyi kolayca yapabilirler hocam maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kalıp da okul mailime yetişkin içerik izlerken telefonumun kamerasına kayıt altına alındığım ve 2 gün içerisinde 1350 Dolar'lık Bitcoin olarak göndermezsem ifşalanacağım yazıyordu. 2 haftadır ifşamın çıkmasını merakla bekliyorum, maili silmeseydim gönderirdim. Düzelteyim 1300 dolarmış, enflasyon burayı da vurdu demek ki.
Mesanjır :D

Şifrelerini değiştiriyorsun bilgisayarına da hard format atıyorsun sorun çözülüyor.

Bu arada şunu da eklemeden edemeyeceğim. Adam paylaşsa bile bir şey olmaz zaten. Oturup Facebook Instagram'da paylaşacak hali yok. Bir ara bana düzenli olarak geliyordu ergenlikte saçma sapan web sitelre kaydolduğum için ama saldılar artık atmadığımdan dolayı. Genelde kendi botları var bunların sitelerden mail verisini çekip hallediyorlar genelde. Bu maili bir 200 300 kişiye daha atmıştır eleman bota özelleştirtip.

Kameraya bağlantı sağlandığı an ışık yanar. Bantlayın PC kameralarınızı. Telefon da sorun yok. Bu mesaj da scammer.

Zaten elinde böyle bilgiler olan biri 1 sene neyi beklesin?

Geri
Yukarı