Yabancı birinden mail geldi

Dilannss

Decapat
Daha fazla  
Bana geçenlerde yabancı bir mail atmıştı; o maili resimlere ekledim. Ben de o maile karşılık ingilizce olarak ona kim olduğunu sormuştum. Ve mesaj gelmiş aşağıya mesajı yapıştırdım. Hem Ingilizcesini hemde türkçesini çeviriden çevirip ekledim.

Şimdi yazılanlara tabiiki de inanmıyorum ama çok işsiz biri olduğumdan da uğraşmak istiyorum. Sizce ne yazmalıyım?

Dear Respectful

I am very happy today to be in contact with you, i believe it is only a day that people know and become good and family friends, There is something very important i will like to tell you I have only written to seek your indulgence and assistance

My name is Loura Quaty the daughter of late Mr.Quaty Amah am writing you from Rep of SENEGAL where i have been taking refuge after the brutal Crisis and Murder of my parents by the dictatorship government of Kumoratou who are now in exile in Equatorial Guinea after the help of eccowas community he decided to leave the country after been in power for 23 years of kiling people with his rebels group.

before the renewed crisis in our country Because of the crisis my late Father sold his shipping company and took me to a nearby country Senegal where he deposited US$5, 600,000.00 Million Six hundred Dollars in Dakar senegal Finance house one of the prime Finance house here in Senegal

Please i have prayed before contacting you with the trust in God that you and your family will be of help to me and coupled with the current political situation their in Serenkunda Siera Leone i am seeking for a foreign partner/guardian that will assist me transfer this money to his account and use it for investment purpose such as real estate management or hotel management or any other good business over there I am honorably seeking your assistance,

in the following ways: (1) To serve as a guardian of this Money since I am only 24years and also a young lady with no business or investment idea.. (2) To make arrangement for me to come over to your country to further my EducationI i only attended my first year as a nurse student before the tragic incident and to secure a resident permit in your country ;

I am willing to offer you a good percentage from the total sum as compensation for your effort/input after the successful transfer of this money into your nominated account in your country. Furthermore, you will indicate your option towards assisting me

I wait for your soonest response and God will surly bless you and your family as you do everything possible to help me out in this matter. I shall furnish you with the details and necessary procedure

Best regards,
Miss Loura,

Sevgili Saygılı

Bugün sizinle iletişim halinde olduğum için çok mutluyum, insanların tanıdığı, iyi ve aile dostu olduğu sadece bir gün olduğuna inanıyorum, Size söylemek istediğim çok önemli bir şey var, sadece hoşgörünüz ve yardımınız için yazdım.

Benim adım Loura Quaty, merhum Bay Quaty Amah'ın kızı, size, şimdi Ekvator Ginesi'nde sürgünde olan Kumoratou diktatörlük hükümeti tarafından ailemin acımasız Krizi ve Cinayetinden sonra sığındığım SENEGAL Cumhuriyeti'nden yazıyorum. 23 yıl iktidarda kaldıktan sonra isyancı grubuyla insanları katlettikten sonra eccowas topluluğunun yardımıyla ülkeyi terk etmeye karar verdi.

ülkemizdeki yenilenen krizden önce Kriz nedeniyle rahmetli babam nakliye şirketini sattı ve beni yakındaki bir ülke olan Senegal'e götürdü ve burada Dakar senegal'e 5,600,000,00 Milyon ABD Doları yatırdı Senegal

sizinle temasa geçmeden önce, sizin ve ailenizin bana yardım edeceğinize ve mevcut siyasi durumla birleştiğinde, onların Serenunda Siera Leone'deki Tanrı'ya güvenerek dua ettim, bunu transfer etmeme yardımcı olacak yabancı bir ortak/vasi arıyorum hesabına para yatırıp gayrimenkul işletmeciliği veya otel işletmeciliği gibi yatırım amaçlı veya oradaki herhangi bir başka iyi iş için kullanmak için yardımınızı rica ederim,

(1) Henüz 24 yaşında olduğum ve ayrıca hiçbir iş veya yatırım fikri olmayan genç bir bayan olduğum için bu Paranın koruyucusu olarak hizmet etmek. (2) Ülkenize daha da ileri gitmem için düzenlemeler yapmak. Eğitimim Trajik olaydan önce hemşire olarak sadece ilk yılıma ve ülkenizde oturma izni almak için katıldım;

Bu paranın ülkenizde belirlediğiniz hesabınıza başarılı bir şekilde aktarılmasından sonra emeğiniz/girdiniz için tazminat olarak toplam toplamdan iyi bir yüzde sunmaya hazırım. Ayrıca, bana yardım etme konusundaki seçeneğinizi belirteceksiniz.

En kısa sürede yanıtınızı bekliyorum ve bu konuda bana yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yaptığınız için Tanrı sizi ve ailenizi kesinlikle kutsayacak. Detayları ve gerekli prosedürü size bildireceğim.

Saygılarımla,
Bayan Loura,

Dosya Ekleri

• 25927229-CB1E-44DF-8E99-3CB8C16881CA.jpeg
    25927229-CB1E-44DF-8E99-3CB8C16881CA.jpeg
    24,3 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Bana geçenlerde yabancı bir mail atmıştı; o maili resimlere ekledim. Ben de o maile karşılık ingilizce olarak ona kim olduğunu sormuştum. Ve mesaj gelmiş aşağıya mesajı yapıştırdım. Hem Ingilizcesini hemde türkçesini çeviriden çevirip ekledim.

Şimdi yazılanlara tabiiki de inanmıyorum ama çok işsiz biri olduğumdan da uğraşmak istiyorum. Sizce ne yazmalıyım?
Çok trajikomik bir mail gelmiş. Gördükleri bütün maillere atıyorlardır kesin engelleyin gitsin derim.

Korkmanıza gerek yok.Bu sadece fishing oltalama adlandırılan yöntem engelleyin sadece

Bana geçenlerde yabancı bir mail atmıştı; o maili resimlere ekledim. Ben de o maile karşılık İngilizce olarak ona kim olduğunu sormuştum. Ve mesaj gelmiş aşağıya mesajı yapıştırdım. Hem ıngilizcesini hem de türkçesini çeviriden çevirip ekledim.

şimdi yazılanlara tabii ki de inanmıyorum ama çok işsiz biri olduğumdan da uğraşmak istiyorum. Sizce ne yazmalıyım?

Engelleyin yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı