Yabancı dil okuyorum, hangi üniversiteye gidip hangi mesleği edinebilirim?

Taha Bilgen

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Marmaris/İçmeler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Yabancı dil
Lise 3. Sınıf öğrencisiyim. Yabancı dil okuyorum.
Rusça, İsveççe, İngilizce öğreniyorum.
Rusça ve İsveçce başlangıç düzeyde.
Fakat yavaş yavaş gelişiyor.
Yabancı dil bölümünden mezun olup, yat işletmecisi olmak mümkün müdür?
Değilse başka ne meslek seçebilirim?
Bilgisayar başında vakit geçirmekten hoşlanırım.
Sevdiğim, aklıma yatan bir işim olsun istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende lise 3 e geçtim ve benim de ne olacağıma dair bir fikrim yok. :D Tek bildiğim bilgisayarları ve donanımlarını sevdiğim. Belki Vatan Bilgisayarda işe girerim ama en çok istediğim bir oyun dergisinde editör olmak.

Şuan ki sınav sistemine göre mümkün fakat bazı engeller de mevcut.Mesela ;
İstediğin bölümün "Teknik/Meslek Lisesi'ne " ait bir bölümse onlara ek puan geldiği için şansın düşebilir ama zor değil hem de hiç.Önemli olan senin puanının yüksekliği.Diğer bireylerle kapışmak için Sayısal ve Sözel bölümleri iyi çalışman lazım.Senin için tavsiyem yabancı dil sınavına da girmen.Bakarsın orada derece yaparsın , kazandığın üniversitede "Çift ana/yan dal" uygulaması vardır.Bu sayede iki bölüm birden okuyabilirsin.Mesela İngilizce öğretmenliği , diğer taraftan da şartları sağlarsan bilgisayarla ilgili bir bölüm.Bunları girip araştırmak lazım.
Aklına takılan başka şeyler varsa cevaplandırmaya çalışırım.

Tolga Şahin kardeşim , hedefini küçük tutma.Vatan da satış sorumlusu olarak yetinme derim , üniversite yi kazan part-time orada çalışırsın yine.Ve ileride terfi etme şansında artar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı