Hangi mesleği seçmeliyim?

Makaleler
3
Daha fazla  
Cümleten selamünaleyküm. Geçen girdiğim deneme sınavından sonra hangi bölümü okumam gerektiği kafama dank etti. Şu anda fen lisesinde okuyorum. Meslek seçiminde otomatikmen tıp 1. sırada. Lakin ben cerrahi veya dahiliye gibi bölümlerle hiçbir alakam yok hatta nefret ediyorum. Okursam tıbbi biyokimya okumayı düşünüyorum. Benim için önemli olan 2 şey var: 1. çok para kazanmak, 2. matematikle haşır neşir olmamak. Bundan kastım tabii ki sözel bir bölüm gibi değil ama mühendislik kadar çok değil. Hani gerektiğinde kullanayım yeter. Lütfen ama lütfen bu senin kararın istediğini seçebilirsin yazmayın çünkü zaten ben seçecek olsam buraya yazmazdım. Yurt dışında okumayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yönetim bilişim sistemleri olabilir. Eşit ağırlık ile giriyorsun. Yönetim bilişim sistemleri; bilgisayar mühendisliği ve işletme karışımı.

En yüksek üniversite 486 puandan başlıyor ve aşağıya doğru gidiyor. Yüksek lisansta var. Sıralama olarak 1647 olarak başlıyor. En yüksek okul Boğaziçi Üniversitesi.

İster yüksek lisans yap araştırma görevlisi, devam ettirirsen öğretim üyesi veya direk hayata atılabilirsin. Akademisyen aklında varsa onu da tercih edebilirsin.

Bu bölüm açık öğretim fakültesinde de var. Daha da değişik hali açık öğretim de bile yüksek lisans var. Ne kadar fazla puan o kadar yüksek iş bulma imkanı.

İş imkanı olarak; bilgi işlem departmanlarında, devlet ve özel bankalarda, yazılım ve otomasyon şirketlerinde vb. gibi işler var.

Geri
Yukarı