Yabancı dizide altyazı seçimi

mstfa

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Yabancı dizi izleyeceğim ama bir şey aklıma takıldı. İngilizce altyazılı mı yoksa Türkçe altyazı olarak mı izleyeyim hangisi İngilizce'mi geliştirmemde yardımcı olur.

İngilizce altyazılı anlayabiliyorsan az çok tabi ki de İngilizce altyazılı o düzeyde değilsen de Türkçe altyazı da geliştirir.

İngilizce seviyeniz anlayabilecek düzeydeyse İngilizce altyazı daha yararlı olur tabi ki. Bir süre sonra da tamamen kaldırırsınız.

İngilizce altyazılı anlayabiliyorsan az çok tabi ki de İngilizce altyazılı o düzeyde değilsen de Türkçe altyazı da geliştirir.
İngilizce seviyeniz anlayabilecek düzeydeyse İngilizce altyazı daha yararlı olur tabi ki. Bir süre sonra da tamamen kaldırırsınız.
O kadar değil türkçe alt yazılıda izlesem geliştirir yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar değil türkçe alt yazılıda izlesem geliştirir yani.
Ben izliyorum ve gelişmiyor diyemem ilk sınavdan çalışmadan ders dinlemeden 60 aldım gerçi çalışsan ne olacak eğitim sistemi ortada derste sadece dizi izletseler daha iyi öğrenir millet emin ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı