Yabancı SIM kartlar 120 gün sonra dolaşımda mı sayılır?

PDF indirip hızlıca okudum 5 sayfa çok karışık anlamadım.
Yurtdışı cihaz, yurtdışı SimKart dahi olsa Türkiye'de 120 gün sonra kapanır diye bir yazı yok!!

Bu başlık altında bulabilirsin:
7186-24- Uluslararası daimi veri dolaşım hizmeti alanlar

Uluslararası daimi veri dolaşım hizmeti (IMSI öneki 286’dan farklı olan ve ardışık yüz yirmi güniçerisinde kümülatif olarak doksan günden fazla ses haberleşmesi (ses çağrısı başlatma, sesçağrısı sonlandırma, kısa mesaj başlatma) olmadan şebekede iz bırakarak daimi dolaşımhizmeti alanlar1- Roamer) analizi yapılır.
ve devamında olan maddeler.

Birinin başına bu gelmişti.

Bu başlık altında bulabilirsin:
7186-24- Uluslararası daimi veri dolaşım hizmeti alanlar

ve devamında olan maddeler.

Birinin başına bu gelmişti.
Buldum
Screenshot_20230603-130835.jpg

250 TL ödeyince Roaming yani dolaşım kullanmaya devam mı edeceğim öderim

Peki ben alternatif ne yapayım?
Bankaya girişte güvenlik için SMS geliyor yurtdışı, yurtdışı hattıma bankaya kayıtlı.
@tearsbeforecrying
Arkadaşınız ne yaptı?

Son düzenleme:
Buldum
[...]
250 TL ödeyince Roaming yani dolaşım kullanmaya devam mı edeceğim öderim

Karar 2019 yılına ait. Belgede verilen link çalışmıyor. İstenilen ücret artmıştır.
Haber aldığım olay 8-9 ay öncesi yaşanmıştı. O kişi SIM kartını kayıtlı bir cihaza taktıktan sonra, kart tekrar şebekeye bağlanabilmiş. Sonrasını bilmiyorum.

Direk BTK aradım.
O zaman orada çalışanlarda bilmiyor bu durumu.
Yurtdışı alınan bir telefon,yine yurtdışı hatla Türkiye'de Roaming yoluyla SMS almak göndermek yada Esim ile Mobil internet kullanabilir denildi.
Yani turist gibi düşünün.
Her gelen turist türk hattı alıp 1-2 hafta kullanıp atıp geri gitmiyordur...
Fakat hem cihaz hem hat yurtdışı olacak
Içine türk SimKart hiç takilmayacak dedi.
-----------------------------------
Yurtdışı cihaz, yurtdışı SimKart dahi olsa Türkiye'de 120 gün sonra kapanır diye bir yazı yok!!
@tearsbeforecrying kaçıncı madde paragraf lütfen yazar mısınız?
Benim amacım yurtdışı banka hesabı girişte onay SMS alıp bununla hesaplara erişmek.
SMS türk hattına gelmez, gelemez..
Lutfen, sonunda bu yabanci telefon ve yabanci SIM nasil oluyor ? Ayni is icin soruyorum, yabanci bankadan onay kodu gelsin diye. Tesekkur ederim.

Direk BTK aradım.
O zaman orada çalışanlarda bilmiyor bu durumu.
Yurtdışı alınan bir telefon,yine yurtdışı hatla Türkiye'de Roaming yoluyla SMS almak göndermek yada Esim ile Mobil internet kullanabilir denildi.
Yani turist gibi düşünün.
Her gelen turist türk hattı alıp 1-2 hafta kullanıp atıp geri gitmiyordur...
Fakat hem cihaz hem hat yurtdışı olacak
Içine türk SimKart hiç takilmayacak dedi.
-----------------------------------
@tearsbeforecrying kaçıncı madde paragraf lütfen yazar mısınız?
Benim amacım yurtdışı banka hesabı girişte onay SMS alıp bununla hesaplara erişmek.
SMS türk hattına gelmez, gelemez..
Merhaba.
Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Birkaç yıllığına Türkiye'ye geleceğim, çifte vatandaşlığım var (Türk ve AB ülkesi) ve Avrupa hesaplarımda banka işlemleri yapabilmek için Avrupa SIM kartlarını Türkiye'deyken elimde tutmak istiyorum (doğrulama kodları alıyorum). Banka kodlarını içeren SMS için Avrupa telefonuyla Avrupa SIM kartlarını kullanacağım. Okuduğum kadarıyla siz de aynı durumdasınız. Lütfen bana böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını söyleyin. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı