Yabancıların Türkler hakkındaki Google aramaları

Zaten Discord'da bir yabancıyla konuşun veya bir tarih sunucusu açın, anlarsınız.
Bir adam gelmiş, Ermenileri katlettiniz diyor bana, ben de diyorum hayır katletmedik, ama ben Türkiye'nin katletmedik derken ortaya attığı bütün kanıtları unutmuşum. Adam bana İngiltere'deki Ermenilerin yazılarını atıyor.
Onun dışında DM'den de konuşursanız anlarsınız bize önyargılarını. Türkiye'de istisnasız her Türk'ün Kürtlerden nefret ettiğini sanıyorlar. Dedim yok öyle bir şey, evet içimizde nefret edenler var ama herkes öyle değil.

Aynen. Gerçekleri bilseler...
adam doğruyu demiş ermenilere soykırım yaptınız kabullenin artık

Fransızların bize zengin demesinin tek sebebi bizimkiler orada tak diye altına 0 Mercedes veya BMW alıyor elin avrupalısı da bizi zengin sanıyor.

Türkler neden "Yunanistan'a" Yunanistan diyor? Yunanistana neden Yunanistan diyoruz acaba? 🤔🤔
Yunanistan'ın resmi adı "Hellinikí Dimokratía"dır. "Yunanistan" kelimesi ise Arapça'da İyon Devleti anlamaına gelir. İyonlar Yunan kavmidir ve Doğu dillerinde Yunan olarak geçer. Aynı şekilde Batı dillerinde Yunanistan "Greek" olarak geçer. Bunun sebebi Grekler İtalya da yaşayan antik Yunan kavmidir bu sebeple tüm Helenlere Grek diyorlar. Bizde İyonlardan dolayı tüm Helenlere Yunan diyoruz.
Hellenler yani Yunanlar ise kendilerine "Helen veya Ellin" diyorlar. Ve diğer tüm ülkelerden kendilerine Helenia demelerini bekliyorlar.

Ayakkabı çıkarılmaz mı?
Avrupalılar evlere ayakkabı ile girerler. Doğu toplumları ise ayakkabıyı çıkarıyor. Kültür meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı