Yağız Sabuncuoğlu: İBB ekipleri 439 personelle birlikte Hatay’a ulaşmak üzere

epodhii

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Hatay'a uzun zamandır AFAD ekiplerinin gelmediği söyleniyor. Yola çıkmış bulunmaktalar, umarım kaybımız olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haberlerde bir uzman, malzemesi olan ekibin imkanının kısıtlı olduğunu, kalan ekiplerinde temel malzemelerinin geriden geldiğini bu yüzden çok sorun yaşandığını ve gecikildiğini söylüyor.

Aynı şekilde Hatay Belediye Başkanı afet ekiplerinin bile enkaz altında kaldığınj çevre illerden yardımın şart olduğunu söylemiş twitterda.

Çok zor çok, çok destek gerekli, iş makinesi gerekli, arama kurtarma köpekleri gerekli, daha köyler var... Sabahtan beri bir lokma girmedi ağzıma, "Anne" diye haykıran bir gencin videosunu izledim, kös kös mutfakta oturuyorum saatlerdir.
Elden bir şey gelmemesi en acısı. Sabahtan beri ekran başında haberleri takip etmekten başka hiçbir şey yapamıyorum. Yardım gitmeyen yerleri gördükçe içim kan ağlıyor.

İş makinesi konusunda bencede iş makinesi gerekli. Örnek vermek isterim ki eğer bu depremden çıkacak sağ kişi sayısı 80.000 ise 60-70 bine kadar düşer bu rakam. İnsanlar enkaz altında kalarak ölmese dahi hipotermiden de ölümler gerçekleşir.

İş makinesi konusunda bencede iş makinesi gerekli. Örnek vermek isterim ki eğer bu depremden çıkacak sağ kişi sayısı 80.000 ise 60-70 bine kadar düşer bu rakam. İnsanlar enkaz altında kalarak ölmese dahi hipotermiden de ölümler gerçekleşir.
Oraların soğuğu çok keskin, kup kuru soğuk ve kar etkisini gösteriyor, enkaz altında hayatta kalsalar bile maalesef hipotermiden hayatlarını kaybedecekler, tez vakitte bulunurlar umarım...

Oraların soğuğu çok keskin, kup kuru soğuk ve kar etkisini gösteriyor, enkaz altında hayatta kalsalar bile maalesef hipotermiden hayatlarını kaybedecekler, tez vakitte bulunurlar umarım...
Benimde kastettiğim konu o hocam.

Konudan alakasız olacağını düşünüyorum fakat bunu söylemezsem içimde kalır. Böyle bir durumda iken dahi Discord adlı haberleşme uygulaması üzerinden yardım isteyen bir kişi ile dalga geçen ******** bu ülkede.

Konudan alakasız olacağını düşünüyorum fakat bunu söylemezsem içimde kalır. Böyle bir durumda iken dahi Discord adlı haberleşme uygulaması üzerinden yardım isteyen bir kişi ile dalga geçen ******** bu ülkede.
O hayvanlar yakalandı, hatta onları eğiten erkek ve dişi hayvan da aynı şekilde alınıp götürüldü, sağolasın o discord grubundan bir kaç kişi bunların ifşa olmasını sağlamış, twitter'da tc kimliklerinden tut fotoğraflarına ve açık adreslerine kadar vardı, yakalandılar.

Korkudan instagramdaki tüm paylaşımlarını alelacele silmiş ama nafile. 2007'li çocuğun tekiymiş, merdivenden düştü haberini bekliyorum dört gözle..

Geri
Yukarı