Yağlı Egzama Geçiren var mı?

Sayenizde daha moral buldum teşekkürler. Ketoral ve dermovate yazmış ilaç olarak. Dönüşümlüden kastınız nedir pek onu anlamadım.

Siz doktorun dediklerini yapın öncelikle. Ancak kalıcı bir şey ise aynı krem veya şampuanı ardarda kullanmayın. Bu şekilde kullanırsanız bir süre sonra etki etmemeye başlıyor. Mesela 2 tane şampuan belirleyin size iyi gelen bunları dönüşümlü kullanın gibi.

Siz doktorun dediklerini yapın öncelikle. Ancak kalıcı bir şey ise aynı krem veya şampuanı ardarda kullanmayın. Bu şekilde kullanırsanız bir süre sonra etki etmemeye başlıyor. Mesela 2 tane şampuan belirleyin size iyi gelen bunları dönüşümlü kullanın gibi.
Allah senden razı olsun. Psikolojimi düzelttin yemin ediyorum

Saç derimde kabuklanma ve inanılmaz bir kaşıntı hissiyatı var. Ayrıca inanılmaz fazla bir şekilde dökülmeye başladı (birden bire). Bu yağlı egzama mıdır? Bir bilgisi olan var mı?

Doktora gittim seboreik dermatit tehşisi konuldu. Daha önce yaşayan veya ilaçlar hakkında bilgisi olaj var mı?

Dostum selamlar öncelikle geçmiş olsun. Umarım doktorunun tespiti gibi sadece seboreik dermatit vardır. En azından çaresi belli baskılaması belli şampuanlar falan dengeleyebiliyorsun. Ama süreci iyi gözlemleyip takip etmeni tavsiye ederim. Bu kafada oluşan durumlara bizim doktorlarımızı direkt seboreik dermatit diyip geçiyor. Halbuki benzer semptomlar gösteren ve ileride daha kötüye evrilebilecek durumlara hastalıklara da dönebiliyor. Hoş öyle olunca da tanı koymakta zorlanıyorlar.. Kendin koşturup kendin çözmen gerekiyor genelde.. Kendimde benzer şeyler yaşadığım için ondan biliyorum. Bu kabuklanmaların olduğu yerlerde hafif şişlik, kırmızılık , sivilce yada iltihaplanma da oluyor mu? Bunların hepsi yada bazıları varsa yada ileride olursa ayrıntılı testler kafanda bakteri testi ve biyopsi yaptırmayı ciddi düşün derim. Doğru hastalığı tespit için.

Geri
Yukarı