Yağlı olup kas yapmak daha mı mantıklı?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Normalde kilo vermeye çalışıyorum ama artık sıkıldım. Şu an 1.5 litre kola gömüyorum. Kendimi bildim bileli yağlıyım. Öyle six pack fit bir vücut, plaj vücudu hedefim yok. Hedefim sadece kas kütlesini arttırmak, hayvan gibi iri olmak istiyorum.

Yağ sorunum var bir tık. Kısaca hedef fit olmak değil, hayvan gibi olmak. Ye iç bas kafasındaydım eskiden. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan define olmak, siz yağlı obez olmayı seçiyorsunuz. Şahsen kıyafetler üstüne güzel oturmalı, fit olduğun belli olmalı. Onun dışında bu sporu yapmanın bir mantığı yok. Kolayı herkes yapar. Güzel bir kardiyo+ağırlık antrenmanı programı ve beslenme ile güzel bir vücut elde edilir.

Önemli olan define olmak, siz yağlı obez olmayı seçiyorsunuz. Şahsen kıyafetler üstüne güzel oturmalı, fit olduğun belli olmalı. Onun dışında bu sporu yapmanın bir mantığı yok. Kolayı herkes yapar. Güzel bir kardiyo+ağırlık antrenmanı programı ve beslenme ile güzel bir vücut elde edilir.

Amacı fit bir vücut değil ki güçlenmek herkesin tercihi farklı hocam siz estetik istersiniz başkası güç kuvvet ister.

Amacı fit bir vücut değil ki güçlenmek herkesin tercihi farklı hocam siz estetik istersiniz başkası güç kuvvet ister.
Bilimi takip edin. Hipertrofi amaçlı antrenman yapılsa bile kuvvet-güç artışı olur. Bilimsel makaleleri takip edin, bu makaleleri derleyen bir instagram sayfası da var. @cagestrenght diye bulabilirsiniz.

Kısıtlı diyetlerden kaçmanız gerekiyor canınız istediyse kola içebilirdiniz çünkü bu uzun bir süreç bu süreci de keyiflendirmek lazım eziyet çekmeniz inan sağlıklı değil hiç. İyi bir diyetisyenle ilerleyebilirsiniz önerim bu olur

Kısıtlı diyetlerden kaçmanız gerekiyor canınız istediyse kola içebilirdiniz çünkü bu uzun bir süreç bu süreci de keyiflendirmek lazım eziyet çekmeniz inan sağlıklı değil hiç. İyi bir diyetisyenle ilerleyebilirsiniz önerim bu olur
Diyet kola içiyorum zaten 1-1.5 litre arası geçen normal kola içtim bir şey olmaz bu ramazan içmeyeceğim ama ramazan bitince eziyet mantıklı değil olympiaya çıkmıycaz ne de olsa.

Geri
Yukarı