Yağlı saçlar için şampuan önerisi

meteartunc

Femtopat
Arkadaşlar çok yağlı ve ince telli saçım var. Her gün yıkıyorum yıkandıktan sonra 3 4 saat tekrar yağlaniyor. Böyle saçı gerçekten iyi temizleyen bir şampuan önerir misiniz?

Bende aynı problemi yaşıyorum Elidor veya clear man kullanıyorum birkaç gğn boyunca her gün her gün yıkanınca mis gibi ama 1 gün duş almayınca saçlar mahvoluyor.

Saçınızı dışarı çıkmayacaksanız iki günde bir yıkayın. Çünkü çok fazla yıkamak da saçınızın yağ dengesini bozup daha hızlı yağlanacaktır. Ayrıca ince telli ve çok yağlanan bir saçınız var ise ( benim gibi) maalesef saçınızın erken yaşta dökülme ihtimali genetik faktörler ve beslenme-uyku koşulları gibi etkenlere de bağlı olarak yüzde 80. Kepek oluşumu varsa sebamet gibi şampuanlar var. En doğru kararı uzman bir cildiyeciye görünerek vermelisiniz. Çok fazla şampuan değiştirmek iyi değil.

Saçınızı dışarı çıkmayacaksanız iki günde bir yıkayın. Çünkü çok fazla yıkamak da saçınızın yağ dengesini bozup daha hızlı yağlanacaktır. Ayrıca ince telli ve çok yağlanan bir saçınız var ise ( benim gibi) maalesef saçınızın erken yaşta dökülme ihtimali genetik faktörler ve beslenme-uyku koşulları gibi etkenlere de bağlı olarak yüzde 80. Kepek oluşumu varsa sebamet gibi şampuanlar var. En doğru kararı uzman bir cildiyeciye görünerek vermelisiniz. Çok fazla şampuan değiştirmek iyi değil.

Saçı çok yıkamak la hiçbir alakası yok ben bunu o kadar çok araştırdım ve deneyimledim ki. Saçınız yağlandiğında yıkamiyorsaniz daha çok bakteri ve kepek çoğalıyor.

Kesinlikle katılıyorum. Aynı ince ve yağlı saç bende de vardı. evet 'dı' diyorum çünkü kelleşmeye başladı :D

Aktarda satılan halis zeytinyağlı sabun ile bir sefer önce esnenden başlayıp yüzüne kadar yıka kafanı. Tek damla yağ kalmayacak ama saçın sertleşecek. Sonra tellerini tekrar yumuşatmak için kullandığın şampuanla üzerinden geç.

Duş jeli ve şampuanlar asla gerçek sabun kadar iyi temizlemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı