Yağmur suyu analizi

Kageiz

Centipat
Daha fazla  
Şu an lisedeyim hocanin verdigi zorunlu ödevi yapıyorum ödev şu yağmur suyu analizi ph değerini ölçmenin yaninda NO2, SO3 ve NH3 gibi maddeleride ölçmemi istiyor. Arduino üzerine aradım sadece gaz sensörleri çıkıyor normal ölçüm yapmayı arıyorum yine cok saçma sonuçlar aliyorum. Yardim eder misiniz?

Geliştirme yaptığım proje: DIY Arduino Rain Gauge

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an lisedeyim hocanin verdigi zorunlu ödevi yapıyorum ödev şu yağmur suyu analizi pH değerini ölçmenin yaninda NO2, SO3 ve NH3 gibi maddeleride ölçmemi istiyor. Arduino üzerine aradım sadece gaz sensörleri çıkıyor normal ölçüm yapmayı arıyorum yine cok saçma sonuçlar aliyorum. Yardim eder misiniz?

Geliştirme yaptığım proje: DIY Arduino Rain Gauge

NH3 için böyle bir kaynak buldum ölçümle ilgili;

NO2 için de böyle bir kaynak;

SO3 için bulamadım o fazla endüstriyel oldugundan Arduino üzerinde bir şey bulamadım.

Anlamadım. Şimdi siz Google'a "Arduino ph sensor" yazıp ilk çıkan yer olan burayı bulamadınız mı?
Su kalitesini ölçmek dediğine göre gazlardan bahsetmiyor herhalde.

Ph ölçmek zaten kolay olan bunun haninda tds olcumude yapabilirim ama diğer maddeleri nasıl analiz ederim bulamadim.

SO3 için bulamadım o fazla endüstriyel oldugundan Arduino üzerinde bir şey bulamadım.
Teşekkürler

Bana gaz sensörleri lazim değil sudaki değerleri olçmem lazim.

Son düzenleme:
PH ölçmek zaten kolay olan bunun haninda tds olcumude yapabilirim ama diğer maddeleri nasıl analiz ederim bulamadim.

Teşekkürler

Bana gaz sensörleri lazim değil sudaki değerleri olçmem lazim.

Dediğiniz gibi arattığımda çok sonuç bulamadım ama bu yolla ilerleyip su üzerinde etkili olacak şeylerle denem yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı