Yağmur yağınca internet gidiyor

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar, dünden beridir Hatay'a yağmur yağıyor. Sürekli yağıp duruyor. Yağmur yağmaya başladığında internet yavaşlıyor ve 2-3 dk sonra kesiliyor. Dün ilk kez olmaya başladı bende internete başka birileri giriyor sanıp 192.168.1.1'den baktım ama sadece bizim aile kullanıyor. Bizim evin yan tarafında yakın arkadaşım oturuyor. Biz Türk Telekom 12Mbps paketini kullanıyoruz onlarda TTNET 8Mbps paketini kullanıyorlar ama 2 aile ortak kullanıyorlar. O yağmur yağmasına rağmen GeForce Now üzerinden ETS 2 oynuyor ben steama bile giremiyorum. Bunu düzeltmenin yolu var mı? Yağmur yağınca internet kesilmesinin çözümü var mı?

Merhaba, ankastre kutusu su alan bir durumda ise kablolarda ve devrede oksitlenme yaşanmış olabilir. İnternet sağlayıcınıza aynı şekilde aktarırsanız bakımı yapılacaktır.

O bizdede oluyor ocağın fişleri şalter atıyor.
Hocam neden IP adresi var? Acaba şaltere bakar mısınız?
Çünkü yağmur yağarken ocak şalteri atıyor.

Devreniz su alıyordur.

Merhaba, ankastre kutusu su alan bir durumda ise kablolarda ve devrede oksitlenme yaşanmış olabilir. İnternet sağlayıcınıza aynı şekilde aktarırsanız bakımı yapılacaktır.

Hocalarım dediğiniz şeyden pek bir şey anlamadım. Müşteri hizmetlerini arasam düzeltirler mi? Yani illa eve gelip mi düzeltmeleri lazım yoksa uzaktan da düzeltebilirler mi? Teşekkürler bilgi için.

Hocalarım dediğiniz şeyden pek bir şey anlamadım. Müşteri hizmetlerini arasam düzeltirler mi? Yani illa eve gelip mi düzeltmeleri lazım yoksa uzaktan da düzeltebilirler mi? Teşekkürler bilgi için.
Modeminize gelen hat bir yerden yağmur suyunu alıyor yani.
Arıza ankastreden sonrasındaysa eve gelmeleri gerekiyor, ankastre santral/dolap arası ise eve uğramazlar. Siz müşteri hizmetlerini arayın, yağmur yağarken hattınızın koptuğunu bildirin. Ekipler ilgilenecektir.

Geri
Yukarı