Yağsız beslenmeden normal beslenmeye geçerken yağ oranı artar mı?

ACExACE

Hectopat
Ben aylardır evde yağsız besleniyorum. Yağsız dediğim faydalı yağlı ve besinlerdeki yağ. Yakın zamanda yurda başlayacağım, orada ne çıkarsa onu yiyeceğim. Vücudumda ne gibi değişiklikler olur? Yağ oranım artar mı?

Yağ oranınız artar fakat çok yüksek düzeyde artmaz. Maksimum %1,5-2 civarında artacaktır. Bunu dengelemenin en mantıklı yolu çıkan yemeklerden eğer imkanınız varsa en yağlı olandan en az yemeniz olacaktır.

Bu size bağlı, bazı vücutlar kendimden örnek verebilirim ne kadar pizza vb. şeyler yesem de vücut yağ çok zor tutuyor. Metabolizma yavaş ise biraz daha fazla yağ tutabilir lakin çokta tutacağını sanmıyorum minimum şekilde olur kafaya takmayın.

Ben aylardır evde yağsız besleniyorum. Yağsız dediğim faydalı yağlı ve besinlerdeki yağ. Yakın zamanda yurda başlayacağım, orada ne çıkarsa onu yiyeceğim. Vücudumda ne gibi değişiklikler olur? Yağ oranım artar mı?

Hocam ben çok hızlı ve kilo almamı bile zorlaştıran bir metabolizma ile bile 2 öğün yağlı ve ağır ev yemekleri ile çalışırken 4 kilo almıştım. Dikkat etmekte fayda var ki hele yurt yemeği diyorsanız ve spor yapmıyorsanız duruma göre artabilir. Kalitesiz yurtlarda ki yemekler çok da iyi olmuyor.

Günlük yaktığın kaloriden fazla almadığın sürece motor yağı da içsen kilo almazsın dolayısıyla yağ oranında bir artış olmaz 1 gram yağ 9 kalori gelir ona göre yiyeceğin miktar ne kadarsa kalori hesabı yapabilirsin

Geri
Yukarı