Testosteron oranı sporla beraber artar mı?

Uzaylı91

Yoctopat
1.5 yıl önce Total testosteron seviyemi ölçtürmüştüm. Bunu ölçtürme sebebim genetik saç dökülmesi için başlayacağım bir ilaçtı
1.5 yıl önce değerim 3,50 ng/mL çıktı - 2,49-8,36 arası olması lazımmış. Böyle yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Uzun senelerden beri çok fazla kilolar var ve hareket fazla etmiyorum. Spora daha yeni yeni başladım

Merak ettiğim bu testosteron yüksek olursa ne olur? Benim durumumda biri için bu oran normal miydi? Yaş 32 olacak

Cinsel ilişkim yok ama testosteron ortalama çıkmasına rağmen peniste hiç sertleşme sorunu yok ve bir uyarılma anında, anında uyanıyor
Ama böyle bir halsizlik falan olabiliyor. Testosteron enerji de verir galiba vücuda doğru mu?

Uzun zamandır Finasterid ilacı kullanıyorum saç için. Bu da testosteronumu artırmıştır galiba değil mi?(Yakında test yaptırmadım) Şimdi 6 ay spor yapıp kan testi yaptırmak istiyorum. Bunun dışında testosteronumu arttırmak için bana ne önerirsiniz? Şu an çalışmıyorum boşum. Spor salonu dışında her aktiviteyi yapacak zamanım var. Özellikle yürüyüş, koşu vs

Yeni konular

Geri
Yukarı