Çözüldü Yaka Mikrofonu bilgisayarda Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LXYEAN1

Hectopat
Makaleler
3
Yaka mikrofonu almıştım telefonda denediğimde sıkıntısız çalıştı ama bilgisayara taktığım da Mikrofon gözüküyor ama ses gelmiyor.

1630478153918.png

Kameranın mikrofonundan alıyor. Kamerayı çıkartığım zaman hiçbir şekilde karşı tarafa sesim gitmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaka mikrofonu almıştım telefonda denediğimde sıkıntısız çalıştı ama bilgisayara taktığım da Mikrofon gözüküyor ama ses gelmiyor.

Eki Görüntüle 1154732

Kameranın mikrofonundan alıyor. Kamerayı çıkartığım zaman hiçbir şekilde karşı tarafa sesim gitmiyor.
Bir de şöyle durum var: Mirofon 4 boğumluysa, masaüstü bilgisayarın kasasının ön yüzüne takdıysanız ön yüzünde iki giriş varsa biri mikrofon diğeri kulaklık ise çalışmayabilir. Zannedersem 4 boğumlular tek giriş (Mikrofon+kulaklık) olanlarda çalışır diye biliyorum.

Eki Görüntüle 1154732

Çözümü burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@LXYEAN1 Denetim Masası > donanım ve ses > ses > kayıt bölümüne gidin ve oradaki varsayılan ayarı değiştirin. ( genelde mikrofon ses düzeyi 30 civarında olur. Siz onu 100 yapın ve varsayılana çekin )
Hocam 95 miş düzeyi.
1630480192325.png

Birde sıkıntı karşı tarafa sesin az gitmesi değil .
Sorun mikrafonu taktığımda.
1630480254732.png

Bu çıkmasına rağmen algılamıyor mikrafonu.

@LXYEAN1 yaka mikrofonunu, girdi olarak algılatmak için büyük ihtimal driver vardır. İnternetten araştırın. Eğer modelini atarsanız bende bulabilirim.
Hocam kullanım kılavuzunda tak çalıştır üründür.Herhangi bir ek kurulum gerektirmez.
Nadiren bazı cihazlar özel ayar gerektirebilir. Yazıyor.
Ürün: Starcom NMY-443.

@LXYEAN1 internetten araştırdığımda Realtek Audio ile çakıştığına rastladım. Bende de Realtek driverları bulunmakta fakat sürüm model farkından arayüz farkı bulunma ihtimali yüksek. Çözüm olarak alttaki maddeleri sıralayabilirim;
-Realtek Audio'dan otomatik algılama varsa kapatın.
-Realtek Audio'dan mikrofon-hoparlör seçimi yapılabiliyor mu onu kontrol edin.
- Belkii Realtek driverın yeni sürümleri vardır kontrol edin.
-En kötü denemek amaçlı Realtek driverlarını kaldırın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Duruma göre yeniden yüklersiniz.

( Aygıtın driverı var mı diye araştırdığımda sonuç alamadım. )

@LXYEAN1 internetten araştırdığımda Realtek Audio ile çakıştığına rastladım. Bende de Realtek driverları bulunmakta fakat sürüm model farkından arayüz farkı bulunma ihtimali yüksek. Çözüm olarak alttaki maddeleri sıralayabilirim;
-Realtek Audio'dan otomatik algılama varsa kapatın.
-Realtek Audio'dan mikrofon-hoparlör seçimi yapılabiliyor mu onu kontrol edin.
- Belkii Realtek driverın yeni sürümleri vardır kontrol edin.
-En kötü denemek amaçlı Realtek driverlarını kaldırın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Duruma göre yeniden yüklersiniz.

( Aygıtın driverı var mı diye araştırdığımda sonuç alamadım. )
Teşekkürler hocam.

Eki Görüntüle 1154732

Bir de şöyle durum var: Mirofon 4 boğumluysa, masaüstü bilgisayarın kasasının ön yüzüne takdıysanız ön yüzünde iki giriş varsa biri mikrofon diğeri kulaklık ise çalışmayabilir. Zannedersem 4 boğumlular tek giriş (Mikrofon+kulaklık) olanlarda çalışır diye biliyorum.

Eki Görüntüle 1154732

Çözümü burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı