Yakışan gözlük çerçevesi nasıl bulunur?

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün sonra göz doktoruna randevum var. Miyop olduğumu biliyorum, gözlük yazacağı kesin zaten ama bana hangi çerçevenin daha çok yakışacağını nasıl bulabilirim? Aranızda bu durumu yaşayan oldu mu? Optikçide deneyeceğim birkaç model ama tek olacağım için arkadaş/tanıdıktan görüş alamayacağım. Optikçiden fikir almak ne kadar iyi olur bilemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önünde ayna oluyor zaten. Ona göre uygununu kendin seçersin. Optikçiye de sorabilirsin, o da yakışıp yakışmadığı hakkında fikir verebiliyor. Önünde yüzlerce çerçeve oluyor. Seç-beğen-al.

Merhaba arkadaşlar, birkaç gün sonra göz doktoruna randevum var. Miyop olduğumu biliyorum, gözlük yazacağı kesin zaten ama bana hangi çerçevenin daha çok yakışacağını nasıl bulabilirim? Aranızda bu durumu yaşayan oldu mu? Optikçide deneyeceğim birkaç model ama tek olacağım için arkadaş/tanıdıktan görüş alamayacağım. Optikçiden fikir almak ne kadar iyi olur bilemem.
Gözlükçüde dene hepsini aynaya bak bide orda çalışan sana ona göre önerir zaten.

Aynen yukarıdaki arkadaşlar güzel demişler.
Bir de örneğin tombul ve yuvarlak bir yüzün varsa yuvarlak çerçeve kemik gözlüklerden uzak dur. İnternette bu tarz görseller var, gitmeden önce ön bilgi olarak bakabilirsin.

Simetri yeter sosis glasses for your face shape - lonegrovedentist.com

Yeni konular

Geri
Yukarı