Yaklaşık 200 TL'lik modem tavsiyesi

leanbeefpatty

Kilopat
Arkadaşlar, 75 Mbps için modem bakıyorum. Bütçe 200 civarı ama 150 TL'lik modem de işimi görürse alırım.

Bunlardan hangileri daha iyidir veya artıları eksileri nedir? Bu arada ping ile işim olmaz. Sadece uzak noktalardan bağlanma ihtimali yüksek olsun yeter. Eğer bu bir kriterse bilmiyorum. Hepinize şimdiden çok teşekkürlerimi sunar, hayırlı sahurlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 75 Mbps için modem bakıyorum. Bütçe 200 civarı ama 150 TL'lik modem de işimi görürse alırım.

Bunlardan hangileri daha iyidir veya artıları eksileri nedir? Bu arada ping ile işim olmaz. Sadece uzak noktalardan bağlanma ihtimali yüksek olsun yeter. Eğer bu bir kriterse bilmiyorum. Hepinize şimdiden çok teşekkürlerimi sunar, hayırlı sahurlar dilerim.
5GHz bandı sizin için önemli değilse;
Önemli ise;

Önemli ise;

Hocam biraz cahilliğime verin ama 5 GHz bandı tam olarak ne işe yarar? Dediğim gibi bana uzaktan da iyi çeksin yeterli. Rekabetçi oyunlarla işim yok. Hocam zaten 400 lira imiş alamam.

Hocam biraz cahilliğime verin ama 5 GHz bandı tam olarak ne işe yarar? Dediğim gibi bana uzaktan da iyi çeksin yeterli. Rekabetçi oyunlarla işim yok.
Uzaktan 2.4GHz daha iyidir ama internetin 75 MBİT ise atıyorum 30 40 MBİT kadarını kullanabilirsin. 5GHz modemlerde 2.4GHz de vardır. 5GHz ise yakında yüksek veri transferine yani neredeyse hiç kayıp olmadan 75 MBİT'i almanızı sağlar.

@leanbeefpatty 5GHz hızlıdır fakat çekim alanı kısıtlıdır. 2.4GHz çekim alanı fazla fakat hız konusunda 5GHz'in eline su dökemez. Kısacası evin genelinde 2.4GHz, belli odalarda (modemin bulunduğu) 5GHz iyi olur. Cihazında 5GHz destekliyor olması gerek elbette.

Anladım. Çok teşekkür ederim ama fiyatı bütçemin 2 katı maalesef :(
Telefondan interneti daha çok kullanıyorsanız 5GHz sizin için avantaj. Bilgisayarda daha çok takılıyorum telefonda bağlı kalsın yeter diyorsanız siz bilirsiniz. 2. el ürünlere bakabilir yada idareten bir modem alıp para biriktirebilirsiniz.

Önemli ise;

Hocam 2.4 GHz'lik modemi alacağım ama Akakçe'de harici antenli gözükürken satıcılara tıkladığımda dahili antenli olarak gözüküyor. Acaba dahili ve harici arasında ne gibi farklar var?

Hocam 2.4 GHz'lik modemi alacağım ama Akakçe'de harici antenli gözükürken satıcılara tıkladığımda dahili antenli olarak gözüküyor. Acaba dahili ve harici arasında ne gibi farklar var?
Çekiş gücü azalır ama şuna aldanmayın düşük DBİ olan antenler bazen dahili anteni olanlardan bile kötü çekiyor. Onun için 5 DBİ'lık antenleri bulunan bir modem daha iyi olur.

Çekiş gücü azalır ama şuna aldanmayın düşük dBi olan antenler bazen dahili anteni olanlardan bile kötü çekiyor. Onun için 5 DBi'lık antenleri bulunan bir modem daha iyi olur.

Anladım. Sizin attığınızda 5 dBi var ama sıkıntı olmaz o zaman. Bu arada harici antenli güzel önerdiğiniz var mı? Sonuç olarak çekim gücü daha iyi demişsiniz kaliteli olanların.

Geri
Yukarı