Yaklaşık top bellek nedir?

Furkann1903

Decapat
Daha fazla  
Benim ekran kartım yandı 1-2 hafta sonra alacağım ama şu anda ankarta bağlı onboard ekran kartı kullanıyorum şu an OC yaptım performans 2 katına çıktı neredeyse peki ben onboarda RAM verirsem performans yükselir mi?

Hayır. Onboard GPU'larda, sistem zaten belli bir miktar sistem belleğinden ayırıyor, eğer GPU daha fazla ihtiyaç duyarsa onu da tekrar sistem belleğinden ekliyor. Yani senin manual olarak yapacağın işlemi ihtiyaç halinde otomatik yapıyor.

Hayır. Onboard GPU'larda, sistem zaten belli bir miktar sistem belleğinden ayırıyor, eğer GPU daha fazla ihtiyaç duyarsa onu da tekrar sistem belleğinden ekliyor. Yani senin manual olarak yapacağın işlemi ihtiyaç halinde otomatik yapıyor.

Yani benim RAM'in şu anda 2 GB onu 8 GB yaparsam performans artar değil mi?

Yani benim RAM'in şu anda 2 GB onu 8 GB yaparsam performans artar değil mi?
Hayır dediğimi hatırlıyorum ama. Eğer sistemin ramini arttırırsan, sistemin genel bir performans artışı yaşayacak ama onboarda daha fazla ram vermenin bi anlamı yok. Onboard zaten kendi ihtiyacı olanı alıyor lazım olunca.

Hayır dediğimi hatırlıyorum ama. Eğer sistemin RAM'ini arttırırsan, sistemin genel bir performans artışı yaşayacak ama onboarda daha fazla RAM vermenin bir anlamı yok. Onboard zaten kendi ihtiyacı olanı alıyor lazım olunca.

RAM az olduğu için performans kaybımı oluyor dedim ama yardımların için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı