Yakuza 0, Kiwami, Kiwami 2 ve 6'yı oynadıktan sonra 3, 4, 5'i oynamak

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim serileri oynadım ve çok büyük bir yakuza hayranı oldum çıktım. Merak ettiğim şey 3, 4, 5 günümüzde hala oynanılabilir durumda mıdır? Yeni oyun motorundan sonra eski oyunu oynamak kötü bir fikir mi? Bu arada daha eski ve ragdollsuz olmasına rağmen yakuza 0'ın motorunu ve kombat sistemini çok beğenmiştim. (hatta zaman zaman Dragon Engine'den daha mı iyi diye düşünüyorum. Her ne kadar bunun cevabına henüz karar verememiş olsam da) ama tabii ki Dragon Engine çok yeni ve daha gerçekçi. 3, 4, 5'in Remastered olduğunu biliyorum ama sonuçta mantığı ve tekniği hala eski bir dönemin oyununa ait. Çok iyi modlar var. Tavsiye eder misiniz?

Başlıkta belirttiğim serileri oynadım ve çok büyük bir yakuza hayranı oldum çıktım. Merak ettiğim şey 3, 4, 5 günümüzde hala oynanılabilir durumda mıdır? Yeni oyun motorundan sonra eski oyunu oynamak kötü bir fikir mi? Bu arada daha eski ve ragdollsuz olmasına rağmen yakuza 0'ın motorunu ve kombat sistemini çok beğenmiştim. (hatta zaman zaman Dragon Engine'den daha mı iyi diye düşünüyorum. Her ne kadar bunun cevabına henüz karar verememiş olsam da) ama tabii ki Dragon Engine çok yeni ve daha gerçekçi. 3, 4, 5'in Remastered olduğunu biliyorum ama sonuçta mantığı ve tekniği hala eski bir dönemin oyununa ait. Çok iyi modlar var. Tavsiye eder misiniz?
Bir Yakuza fanatiği olarak kesinlikle. 5 favorimdir aralarında. 4 idare eder gene. 3 biraz kanser edicidir ama bana Yakuza olması bile zevk veriyordu. Ayrıca hikayesi hoşuma gitmişti. Ben de Dragon Engine'a alışamadım gitti, 6 oynuyorum şimdi işte alışmak için. Kiwami ile başladım ve halen favorimdir. Remastered konusunda ise bir olayları yok, çeviriler farklı biraz sadece. Hikaye bütünlüğü açısından 3, 4 ve 5 oynanmalı bence. Memnun oldum bu arada Yakuza fanatiği Türk tanımam pek :D

Bir yakuza fanatiği olarak kesinlikle. 5 favorimdir aralarında. 4 idare eder gene. 3 biraz kanser edicidir ama bana yakuza olması bile zevk veriyordu. Ayrıca hikayesi hoşuma gitmişti. Ben de Dragon Engine'a alışamadım gitti, 6 oynuyorum şimdi işte alışmak için. Kiwami ile başladım ve halen favorimdir. Remastered konusunda ise bir olayları yok, çeviriler farklı biraz sadece. Hikaye bütünlüğü açısından 3, 4 ve 5 oynanmalı bence. Memnun oldum bu arada yakuza fanatiği Türk tanımam pek :D

Son derece tatmin edici ve en ufak tereddüt bırakmayan yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Tam anlamıyla ikna olduğum yer ise Dragon Engine konusunda aynı düşünüyor olmamız oldu. Profil fotoğrafınızda neronun olması da bana ekstradan referans oldu 😃 ben de çok memnun oldum. Birisi bu soruya yıllar sonra baktığında cevapsız olduğunu göreceğine o kadar emindim ki oysaki. Tekrardan çok teşekkür ediyorum yanıtınız için.

Serinin neredeyse tüm oyunlarını oynamış birisi olarak Yakuza 3, 4 ve 5 için yorum yapmak istiyorum.

Yakuza 3, PS2 ile PS3 oyunları arasında bir geçiş niteliğinde. Dövüş sistemi PS2 dönemindeki gibi hantal olmasına rağmen grafikler PS3 hatta Remaster ile beraber PS4 seviyesinde. Hikaye hakkında yorum yapmaya gerek yok. Diğer oyunlar gibi efsane bir hikayeye sahip.

Yakuza 4 ile beraber 4 ana karakterimiz oluyor. Yakuza 6 oynadığına göre bunların üçünü zaten tanıyorsun. Bu dördünün hikayesi çok güzel bir biçimde birbirine bağlanmış. Oyundaki dövüş sistemi gayet çeşitli ve eğlenceli. Her karaktere özel dövüş stilleri var.

Yakuza 5 ile beraber ikisi yeni olmak üzere 5 karakterimiz oluyor. Serinin en büyük oyunudur. 5 tane bölge var. Bana göre serideki en iyi 2. hikayeye sahip oyundur. Kiwami Engine kullandığından grafik kalitesi Yakuza 0 ile hemen hemen aynıdır. Dövüş sistemindeki çeşitlilik bu oyunda da devam ediyor.

Kısaca özetlemek gerekirse bu oyunlar kesinlikle eskimemiş ve hala oynanabilir durumda. Tavsiye ederim.

Son derece tatmin edici ve en ufak tereddüt bırakmayan yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Tam anlamıyla ikna olduğum yer ise Dragon Engine konusunda aynı düşünüyor olmamız oldu. Profil fotoğrafınızda neronun olması da bana ekstradan referans oldu 😃 ben de çok memnun oldum. Birisi bu soruya yıllar sonra baktığında cevapsız olduğunu göreceğine o kadar emindim ki oysaki. Tekrardan çok teşekkür ediyorum yanıtınız için.
Eee işimizi biliyoruz hocam 😉

Bir Yakuza fanatiği olarak kesinlikle. 5 favorimdir aralarında. 4 idare eder gene. 3 biraz kanser edicidir ama bana Yakuza olması bile zevk veriyordu. Ayrıca hikayesi hoşuma gitmişti. Ben de Dragon Engine'a alışamadım gitti, 6 oynuyorum şimdi işte alışmak için. Kiwami ile başladım ve halen favorimdir. Remastered konusunda ise bir olayları yok, çeviriler farklı biraz sadece. Hikaye bütünlüğü açısından 3, 4 ve 5 oynanmalı bence. Memnun oldum bu arada Yakuza fanatiği Türk tanımam pek :D
Hocam TR yaması var mı yakuzanın bende çok oynamak istiyorum.

Yakuza oyunlarına bayılırım, fakat onları oynadıktan sonra 3, 4, 5 oynamak gerçekten çok sıkıcı ben 5. oyunu oynamadım https://www.youtube.com/@WickedSabbath bu arkadaştan izledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Serinin neredeyse tüm oyunlarını oynamış birisi olarak yakuza 3, 4 ve 5 için yorum yapmak istiyorum.

Yakuza 3, PS2 ile PS3 oyunları arasında bir geçiş niteliğinde. Dövüş sistemi PS2 dönemindeki gibi hantal olmasına rağmen grafikler PS3 hatta remaster ile beraber PS4 seviyesinde. Hikaye hakkında yorum yapmaya gerek yok. Diğer oyunlar gibi efsane bir hikayeye sahip.

Yakuza 4 ile beraber 4 ana karakterimiz oluyor. Yakuza 6 oynadığına göre bunların üçünü zaten tanıyorsun. Bu dördünün hikayesi çok güzel bir biçimde birbirine bağlanmış. Oyundaki dövüş sistemi gayet çeşitli ve eğlenceli. Her karaktere özel dövüş stilleri var.

Yakuza 5 ile beraber ikisi yeni olmak üzere 5 karakterimiz oluyor. Serinin en büyük oyunudur. 5 tane bölge var. Bana göre serideki en iyi 2. hikayeye sahip oyundur. Kiwami Engine kullandığından grafik kalitesi yakuza 0 ile hemen hemen aynıdır. Dövüş sistemindeki çeşitlilik bu oyunda da devam ediyor.

Kısaca özetlemek gerekirse bu oyunlar kesinlikle eskimemiş ve hala oynanabilir durumda. Tavsiye ederim.

Yakuza 4'ün 4 5'in 5 ana karakteri olması ve bu karakterlerin hikayelerinin birbirine bağlanmış olmasına çok yükseldim şu anda. Hikayeden öte bu üç seride dövüş sisteminin çeşitli olması en çok dilediğim şeylerden birisiydi. Yakuza 5'in ise serideki en iyi 2. hikayeye sahip oyun olmasına pozitif anlamda çok şaşırdım. Çünkü ben yakuza 0'ın hikayesini çok beğenmiştim. Ve en zirvesi de o sanıyordum. Spoiler gibi endişelerim maalesef kalmadı sonuçta son oyunu oynamış bulunmaktayım. O yüzden işin hikaye tarafını gözden çıkarmıştım ama şimdi geçmişe dönüp neler olduğunu gözlemlemenin de hoş olacağı kanaatindeyim. Bu arada, sizin de yakuza oyunlarını sevdiğinizi görmek beni çok mutlu etti.🥰 çünkü bu oyunlar gerçekten çok özel oyunlar. Teşekkür ederim yanıtınız için.

Yakuza oyunlarına bayılırım, fakat onları oynadıktan sonra 3, 4, 5 oynamak gerçekten çok sıkıcı ben 5. oyunu oynamadım https://www.youtube.com/@WickedSabbath bu arkadaştan izledim.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Fakat sizden önce gelen yorumlar neticesinde bu oyunlara bir şans verme kararı aldım. Bir de beni tetikleyen bir şey var. Size bir süredir aklımdan çıkmayan hastalıklı bir arzumdan bahsedeceğim. Yeni olmadıkları için bu oyunları zevkime göre modlamak ve ortaya çıkan şeylerle ekstradan keyif alma fikri aklımdan bir türlü çıkmıyor. Bunu size özellikle belki sizi de kendi tarafıma çekerim diye anlattım 😃 teşekkür ederim yorumunuz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı