Yalama olan işlemci plakası nasıl sıkılaştırılır?

eminserdar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba önceki sorumda işlemci falan takamamışım sağ olsun herkese yardımcı olmuştu. Şu anki sorunum soğutucuyu plakaya takıyorum ancak videolar boşa dönüyor. Bir yuva sağlam ona tüm vidaları taktım hepsi oldu resimde bantlı olan sağlam yuva.

Ricam şu an plaka alamam bunu nasıl düzeltebilirim? Yuvanın içine ne koyarsam ya da vidalara ne sürersem sıkı olur? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG20231121143900.jpg
    IMG20231121143900.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG20231121143928.jpg
    IMG20231121143928.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba önceki sorumda işlemci falan takamamışım sağ olsun herkese yardımcı olmuştu. Şu anki sorunum soğutucuyu plakaya takıyorum ancak videolar boşa dönüyor. Bir yuva sağlam ona tüm vidaları taktım hepsi oldu resimde bantlı olan sağlam yuva.

Ricam şu an plaka alamam bunu nasıl düzeltebilirim? Yuvanın içine ne koyarsam ya da vidalara ne sürersem sıkı olur? Teşekkürler.
Plakayı ve vidaları ilk öncelikle anakarttan uzaklaştır. Sonrasında vidaya japon sürerek sık. Yaklaşık 10 dakika kuruduktan sonra vidaya bastırarak gevşet. Sonrasında işlem tamamdır. Yaklaşık 3 söküm takım götürecektir.

Plakayı ve vidaları ilk öncelikle anakarttan uzaklaştır. Sonrasında vidaya Japon sürerek sık. Yaklaşık 10 dakika kuruduktan sonra vidaya bastırarak gevşet. Sonrasında işlem tamamdır. Yaklaşık 3 söküm takım götürecektir.

Merhaba Japon benim de aklıma geldi sonra sökülmesi zor olur diye düşündüm ama siz kurutun diyorsunuz işe yarıyorsa ne güzel teşekkürler

Daha uzun bir vida al, vidanın arkasınada bir tane soman al

Geri
Yukarı