Yalama Olmuş İşlemci Vidası

lucille

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Laptopumun termal macununu yenilemek istedim. Bilgisayardaki tüm vidaları çıkarabildim ama bu üçü çıkmadı. Bayağı zorlamışım, ikisi yalama oldu. Diğeri de sıkışmış dönmüyor. Onu da bozmamak için çok zorlamak istemedim. Evde ne kadar tornavida varsa denedim. Hiçbiri işe yaramadı. Evdeki imkanlar da kısıtlı. Bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum ama çıkarabilirler mi emin değilim. Özellikle de sağdaki imkansız duruyor. Bunun bir çözümü yok mudur? Bilgisayarcıya götürsem çıkarabilirler mi? Bunu merak ediyorum.

IMG_20220330_131133.jpg

Evet, hem de çok fena kazıklanmışsın. 100TL fazla almış cebe indirmiş.
Yapacak bir şey yok maalesef. Kendim anakarta zarar vermeden çıkarmamın imkanı yoktu. Kaldığım yerde de çok bilgisayarcı yok. Mecbur 150 TL vermek zorunda kaldım. Ayrıca bilgisayarın bir menteşesi de kırıktı, onu da tamir etmiş. Ona sayıyorum artık.

Yapacak bir şey yok maalesef. Kendim anakarta zarar vermeden çıkarmamın imkanı yoktu. Kaldığım yerde de çok bilgisayarcı yok. Mecbur 150 TL vermek zorunda kaldım. Ayrıca bilgisayarın bir menteşesi de kırıktı, onu da tamir etmiş. Ona sayıyorum artık.

Benim laptopumun anakartının işlemci vidasıda yalama olmuştu çıkmıyordu hiçbir türlü babam bir makine ile o vidayı toz haline getirdi eritti, anakarta zarar da vermeden çıkmış oldu. Büyük ihtimal bilgisayarcıda aynısını yapmıştır.

Geri
Yukarı