Yalama olmuş işlemci vidası nasıl çıkar?

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, yalama olmuş CPU fan vidam var. Neredeyse her yöntemi denedim, yarın satacağım için şu an düzeltmem lazım. Kule tipi soğutucu ayaklarının oradaki bir vida yalama oldu. Hepsi çıktı bir vida yusyuvarlak duruyor, zamanında çok zorlanmış ve bugün de zorlayınca iyice yuvarlak oldu. Bant vs denedim düzelmedi. Şu anda üzerine hafif yapıştırıcı sürüp tornavidayı koydum kurutmaya çalışıyorum ancak düzeleceğini düşünmüyorum. Bir yöntem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz şeylerle biraz haşır neşirim, fotoğraftan gördüğüö kadarıyla büyük muhtemel o vidayı artık sen çıkamazsın. Bulunduğun şehirde küçük sanayi bölgesi gibi bir yer varsa her hangi bir talaşlı imalat yapan iş yerine girersen ustalar o vidayı gözü kapalı çıkarır. Üstüne birde çay içersin 😄
Kendi imkanlarınız ile denemek isterseniz elinizde şarjlı matkap varsa cıvatının boyutuna göre küçük bir matkap bağlayıp cıvatayı delerek yani kısacası yalama olan cıvatayı parçalayarak çıkarabilirsiniz,fakat delerken matkabın kaymadığından düz deldiğinizden emin olun

Son düzenleme:
Dostlar selam, yalama olmuş CPU fan vidam var. Neredeyse her yöntemi denedim, yarın satacağım için şu an düzeltmem lazım. Kule tipi soğutucu ayaklarının oradaki bir vida yalama oldu. Hepsi çıktı bir vida yusyuvarlak duruyor, zamanında çok zorlanmış ve bugün de zorlayınca iyice yuvarlak oldu. Bant vs denedim düzelmedi. Şu anda üzerine hafif yapıştırıcı sürüp tornavidayı koydum kurutmaya çalışıyorum ancak düzeleceğini düşünmüyorum. Bir yöntem var mı?
Dostum bunla sökülüyor uyducularda yada bilgisayarcılarda var oraya gidip söktürebilirsin.
1687294216467.png

Dostum bunla sökülüyor uyducularda yada bilgisayarcılarda var oraya gidip söktürebilirsin.
Eki Görüntüle 1829723
Hocam yarın adamla anlaştık satacaktım, böyle çok saçma abuk subuk bir şey benim karşıma çıktı harbiden çok ilginç. İşlemci ve fan hariç istedikleri için ikisini söktüm ancak bu aparat çıkmamakta ısrarcı. Satışı iptal edeceğim sanırım böyle salakça bir sebepten.

Hocam yarın adamla anlaştık satacaktım, böyle çok saçma abuk subuk bir şey benim karşıma çıktı harbiden çok ilginç. İşlemci ve fan hariç istedikleri için ikisini söktüm ancak bu aparat çıkmamakta ısrarcı. Satışı iptal edeceğim sanırım böyle salakça bir sebepten.

Aynısı bende olmuştu M.2 slotundaki vida çıkmıyordu uyducuya götürünce bu aparat olan bir tornavidayla çıkardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı