Yalan THY linkine tıklamak

benmuhammed

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul - Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: DDR3 12 GB
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 4600 I NVIDIA GeForce GT 750M
Anakart: Bilmiyorum. (ASUS N550JV Laptop kullanmaktayım.)
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ7-4700HQ @2.40GHz
Meslek
Öğrenci
Annem akrabamızdan gelen Türk hava yolları kadınlar gününe özel bilet veriyor falan fistan gibisinden bir linke tıklamış. Tabii link Türk hava yollarına ait değil. Ancak hiçbir bilgi istememiş, söylediğine göre sadece;
Türk hava yollarını kullandınız mı?
Cinsiyetiniz.
Yaşınız?
Gibi sorular sormuş. Bunların da evet ve hayır diye cevap seçenekleri var.
Telefon iPhone olduğu için (iPhone dışarı indirmelere kapalı hatırladığım kadarıyla) virüs bulaştığını sanmıyorum. Şu an ne olmuş olabilir? Ne yapabiliriz?

İyi sosyaller :)

Annem akrabamızdan gelen Türk hava yolları kadınlar gününe özel bilet veriyor falan fistan gibisinden bir linke tıklamış. Tabii link Türk hava yollarına ait değil. Ancak hiçbir bilgi istememiş, söylediğine göre sadece;
Cinsiyetiniz.
Yaşınız?
Telefon iPhone olduğu için (iPhone dışarı indirmelere kapalı hatırladığım kadarıyla) virüs bulaştığını sanmıyorum.

Verilerimiz keşke satılmasada böyle şeylerle karşılaşmasak bu arada annenizin telefonuna iPhone gibi bir telefon kullanıyorsa rahat rahat virüs bulaşmaz hocam içiniz rahat olsun.

Cinsiyetiniz.
Yaşınız?
Telefon iPhone olduğu için (iPhone dışarı indirmelere kapalı hatırladığım kadarıyla) virüs bulaştığını sanmıyorum. Şu an ne olmuş olabilir? Ne yapabiliriz?

İyi sosyaller :)
Link veya bir sms foto mevcut mu?

iPhone olduğu için pek sorun olacağını sanmıyorum. Android telefonumda bir kere öyle bir linkten benim iznim ve bilgim olmadan APK indirilmişti. Ancak IPhone'da bu durumu hiç yaşamadım.

iOS güvenlik açısından güçlü bir işletim sistemidir bildiğim kadarıyla. Çok da bir şey olmaz. Basit scam web siteleridir.

Verilerimiz keşke satılmasada böyle şeylerle karşılaşmasak bu arada annenizin telefonuna iPhone gibi bir telefon kullanıyorsa rahat rahat virüs bulaşmaz hocam içiniz rahat olsun.

Evet zaten belirttiğim gibi virüs konusunda çok bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum. Android olsaydı büyük ihtimalle biz de bu zincirin bir parçası olacaktık :).

Link veya bir sms foto mevcut mu?
Site NTV’deki resimin aynısı.

Son düzenleme:
hQd0sIoYP0SU-kOfLY7o5Q.jpg
Tasarımın acemiliğine baksanıza. :D Büyük ihtimalle bir yabancı tarafından tasarlanmış.

Geri
Yukarı