Yalnız başına şehir dışına çıkmak

xollieN

Hectopat
Daha fazla  
Esenlikler, 17 yaşındayım daha önce pek çok şehir gezdim ama ya babamlaydım ya da ailemle. Çok sevdiğim bi' arkadaşım aylar önce şehir dışına taşındı. Ben Gaziantep'teyim o Adana'da yaşıyor. Onu görmeyi çok istiyorum. Ailemle konuşup gitmeyi istiyorum. Günübirlik yalnız başıma gitsem ne kadar masrafı olur ve ne gibi sorun yaşayabilirim?

Gidiş dönüş otobüs bileti alacaksın. Her ihtimale karşın da bir miktar para alacaksın, bu kadar. Otobüs bileti fiyatı üstüne harçlığını da ekleyip ne kadar masraf olacağını hesaplayabilirsin. Çok zor değildi aslında.

Şehir dışında okuyan biri olarak şehirler arası otobüsler ile haşır neşirim aile evine git gel derken yapman gerekenler basit kimlik ve bileti alacaksın günü birlik ise gidiş dönüş olarak yanına taksi parasi molalarda abur cubur yeme parası ve Adana'da gezme parası alacaksın Adana'ya gelince bavulunla iniceksin taksiye biniceksin veya arkadaşın seni karşılacak o günü gezerek geçireceksin akşamada tekrar otogar oradan da antepe dönüş. Molalarda otobusun plakasının fotoğraf çekebilirsin ayrıca kendine güven yeter şehirlerarası yolculuk zor bir şey degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı