Yalnız hissediyorum

çaysecici

Hectopat
15 yaşındayım, tanıdığım yaşıtlarımdan farklı olduğumu düşünüyorum. Ne yönden mi? Daha olgun, düz mantıkla bakmayan ergenliğin dibini sıyırmayan biri oldugumu düşünüyorum. Peki neden yalnızım? Kendi kafa dengimi mi bulamıyorum? Yoksa cevremdekıler bendenmı kacıyor? Ortaokul hayatım boyunca yalan değil 1 tane arkadaşım olmadı sınıfta bır oyunu tartışacağım bır arkadasım olmadı. Ders notlarını alacağım bır arkadaşım olmadı. Gel dışarıya cıkalım diyebileceğim bir arkadaşım olmadı. Ya da kendi duzenledıklerı etkınlıklere cagrılmadım cunku ıstenmedım. Bunu dırek söylemeseler bile insan anlıyor. Hic kız arkadaşım olmadı. Ben mi istemedim? Hayır, isterdim tadayım o tecrubeyı ama olmadı. Psikologa gidiyorum inanın bir yararı yok. Her şey cevre ve insana bağlı. Bu yaşta ne dert diyenler cıkacaktır, haklılar. Benım derdim ne ki buraya yazıyorum? Ne de olsa her gece göz yaşlarına boğulan benim, siz değil. Artık arkadaş edinmek istiyorum, bir arkadaş grubum olsun. Herkes gibi ben de sosyal takılmak ıstıyorum. Olmuyor. Sadece bu geceye özel daha bir hüzünlüyüm. Bu konuyu okuyan herkesten özür diliyorum, vaktinizi caldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, kafandaki olumsuz düşüncelerden tamamen uzaklaşmaya çalış. Son yazdığın cümle dahil. Seni çok iyi anlıyorum, zamanında benim de takılabileceğim, dertleşebileceğim kimsem yoktu. Kafaya takmadım, olumsuzluğa girmedim, ağlamadım, elimden ne gelir diye düşündüm. Liseye geçtim ve arkadaşlıklar kendiliğinden oluştu bende. Gerçek arkadaş değiller hiçbiri, sadece zaman geçiriyorlar. Bunlarla olmaktansa kimseyle arkadaşlık etmemek emin ol daha iyi. Kaliteli insanlar gün geçtikçe seni bulurlar, emin ol. Sen onları itmedikçe arkadaşın olur, dostun olur. Veya kendine bir felsefe edin arkadaşlıklar için. Mesela ben kendime derim: Benim arkadaşım yok, ya dostlarım vardır ya da tanıdıklarım.

15 yaşındayım, tanıdığım yaşıtlarımdan farklı olduğumu düşünüyorum. Ne yönden mi? Daha olgun, düz mantıkla bakmayan ergenliğin dibini sıyırmayan biri oldugumu düşünüyorum. Peki neden yalnızım? Kendi kafa dengimi mi bulamıyorum? Yoksa cevremdekıler bendenmı kacıyor? Ortaokul hayatım boyunca yalan değil 1 tane arkadaşım olmadı sınıfta bır oyunu tartışacağım bır arkadasım olmadı. Ders notlarını alacağım bır arkadaşım olmadı. Gel dışarıya cıkalım diyebileceğim bir arkadaşım olmadı. Ya da kendi duzenledıklerı etkınlıklere cagrılmadım cunku ıstenmedım. Bunu dırek söylemeseler bile insan anlıyor. Hic kız arkadaşım olmadı. Ben mi istemedim? Hayır, isterdim tadayım o tecrubeyı ama olmadı. Psikologa gidiyorum inanın bir yararı yok. Her şey cevre ve insana bağlı. Bu yaşta ne dert diyenler cıkacaktır, haklılar. Benım derdim ne ki buraya yazıyorum? Ne de olsa her gece göz yaşlarına boğulan benim, siz değil. Artık arkadaş edinmek istiyorum, bir arkadaş grubum olsun. Herkes gibi ben de sosyal takılmak ıstıyorum. Olmuyor. Sadece bu geceye özel daha bir hüzünlüyüm. Bu konuyu okuyan herkesten özür diliyorum, vaktinizi caldım.
14 yaşındayım tamamen aynı durumdayız. Şahsen ben arkadaşa ihtiyaç duymuyorum mutluyum böyle. Ama forumdaki büyüklerimin söylediğine göre bu durum ilerde düzelirmiş. Aşağıya konuyu bırakıyorum okuyabilirsiniz.

Ben arkadaş çevresi sonucu arkadaş edinmemeye karar verdim.Bildigin hıc arkadaşım yok okula gidip geliyordum.Bu sene lise bitti.Evde vakit geçirmek çok zevkli aslında.Bazen kardeşlerimle oynuyorum bazen telefonda geziniyorum.Evin alışverişinize ben yapıyorum.Ben hayatımdan memnunum.Bosuna üzülmeyin.Psikolog ne yapacak ki?Affedersiniz ama arkadaşlarım sevgilidir kankadır geziyorlar.Umrumda değil şahsen.Sizde takmayınız efendim uğraşlara yönetiniz.Yarın bir gün sizi üzücek arkadaş edinmektense hiç olmasın.Bir gün illa kafadengi birisine denk gelirsiniz.

Git konuş ısırmazlar ya seni. Bu kendini diğerlerinden farklı görmen akıllı zannetmen ego bana göre. Akıllı insan herkesle seviyeli bir ilişki arkadaşlık kurar ki yeri gelir herkesin elbet bir faydası dokunur. Şahsi fikrim böyle kendini toplumdan soyutlayanlar tamamen
aptal
. Yalnızlık kötü bir şey bunu içten içe siz de biliyorsunuz ama hala bir mükemmeliyetçilik havasında takılıyorsunuz. Sizin aptal sandığınız insanlar sadece ağzını kullanarak sizden daha iyi işler başarır bunu unutmayın. Genel konuştum üstüne alınman gerekenleri alın.

Biraz da okuduğun okul yaşadığın çevre, mahalle vb faktörler de etkili. Ben mesela aynı durumdaydım seninle. Hiç muhabbetim yoktu ya da onların istediği muhabbeti ediyordum diyeyim. Liseye bir geçtim okulun ilk günü warband muhabbeti yaptım tanımadığım insanlarla. O zaman dedim içimden ben doğru yerdeyim diye.Sadece bekle onlar seni bulacaktır dostum. Sorunlarından en kısa sürede kurtulman dileğiyle. Ama sen de çabala yani ortak muhabbet yaratmaya çalış.

Kafana takma benzer durumları bende yaşadım.Zamanın akışına bırak,bu yaştaki çoğu arkadaşlıklar geçici.Umarım ileride karşına her zaman her anında sana yardım edebilecek dostların olur.

Aga bende 15 yaşıma girdim ve (hiç arkadaşımın olmaması dışında. 2 tane akıllı adam gibi arkadaşım var) seninle durumum tamamen aynı. Ben şahsen yalnızlı tercih ediyorum çünkü hem kimseyle uğraşmıyorum hemde istediğimi istediğim şekilde yapabiliyorum ve bundan başka birsürü sebep var. Birde bunun sebebi şununla da alakalı:

Akıllıysan seni kimse sevmez, özgüvenliysen biraz da gerizekalıysan herkes seni çok sever kardeşim. Çevrendeki insanların seviyesinin düşük olması senin suçun değil...

Geri
Yukarı