Yalnızca BIOS Güncellemesi İçin Kullanılacak İşlemciye Termal Macun Sürmemek

Bir zararı olacağını sanmıyorum, ama eğer şüphe duyuyor iseniz çoğu bilgisayarcı yada elektronik mağazalarında 3 - 4 ₺'ye ucuz macunlar mevcut. Bunları alarak 2 3 kullanım yapabilirsiniz. Ucuz olduğundan pek sağlıklı olmaz fakat her halükarda işinizi görecektir. İnternet üzerinden de sipariş edebilirsiniz.

Olur. Soğutma sistemi tam temas etmediğinde kısa sürede çöker ve güncelleme sırasında çökerse anakart da çöker. Bir damla macun için servislik olmak istemiyorsan idarelik de olsa sürülmesi lazım.

Ben aynı durumda kaldım ve işlemciyi takıp bios update yapıp yeni işlemcimi takma durumunda kaldım. Eski işlemciyi termal macunu bırak fanını bile takmadan açıp bios update yaptım ve yeni işlemcimi taktım bir problem olmadı. Ama riskli bir iş eğer update sırasında işlemci ısıdan kendini kapatır ve update yarıda kalırsa sorun yaratır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı