Yalnızca protein alarak yaşanılır mı?

Protein derken protein içerikli besinlerden bahsettim. Hem sen benim ekonomik durumu mu biliyor musun da böyle konuşuyorsun?
Sürekli protein içeren besinler tüketirsen vücut ayakta kalmaya devam eder, ne zaman hata verir bilinmez. Sütde, peynirde, tavukta vücut için önemli olan karbonhidrat var ama 100 gramında 1 gram falan ortalama. Karbonhidratsızda yaşaman mümkün değil. Yeteri kadar karbonhidrat tüketmezsen yürüyemeyecek kadar kas kaybına uğrarsın. Ayrıca hücrelerine/kaslarına protein taşınması içinde karbonhidrata ihtiyaç duyacaksın. Kısacası sorunun cevabı imkansız.

Yalnızca süt, peynir ve tavuk eti olarak düşünme. Ekmekte karbonhidrat var.

Spor yaptığım dönemde aşırı protein alırdım. Yani, her öğünde mutlaka protein olurdu. Şimdi ne oldu ama? Ürik asit tavan yapmış. Proteini tamamen hayatımdan çıkarmak zorunda kaldım. Şöyle yemekle alakalı bir konu geçtiğinde eski günlerimi hatırlamaya başlarım, tıka basa yediğim günleri

Değerler düştükten sonra tekrar proteine başlayabiliyor musun?

Değerler düştükten sonra tekrar proteine başlayabiliyor musun?
Bak işte soracaktım bunu doktora, unutmuştum. Ama değerler düştüğünde aşırıya kaçmamak şartıyla başlayabilirim gibi. Protein bir kenara karbonhidratı da azalt dedi doktor Kilomu nasıl koruyacağım hiç bilemiyorum artık. Diyetisyen yolu gözüktü bana.

@Jiw maalesef spor yaparken aynı duruma düştük çoğumuz. Protein alacağız diye işin şeyini çıkardık biraz. Yok whey protein yok proteini yüksek gıda derken pert ediyor sistemi maalesef.

İfadeler: Jiw
Bu içeriği görünce aklıma protein tozu tüketerek hayatta kalan insan geldi. Buraya gelmişken hatırlatmak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…