Yalnızlığı avantaja dönüştürmek mümkün mü?

En son kendi istegimle disari ciktigimda sene 2015 veya 2014'tu.
Kendi isteğinle çıkarsın, çıkmazsın sana kalmış. Ama okula gitmiyorsun, kursa gitmiyorsun, işe gitmiyorsun ve sadace evinde PC başında oturuyorsan, ailen de buna kayıtsızsa ciddi bir problem vardır. Aileleriniz kayıtsızsa bari siz kendinizi düşünün ve devlet hastanelerinin ücretsiz psikologlarından yararlanın. Diğer arkadaş 19 yaşında hala toplamaya fırsatı var. Senin yaşını bilmiyorum. Genel olarak yaş 25'i geçmiş ve bu durumdaysanız işiniz çok zor. Bir an önce silkelenin bence. İş yok, okul yok, kurs, dersane, eğitim yok. Böyle olmaz.

Kendi isteğinle çıkarsın, çıkmazsın sana kalmış. Ama okula gitmiyorsun, kursa gitmiyorsun, işe gitmiyorsun ve sadace evinde PC başında oturuyorsan, ailen de buna kayıtsızsa ciddi bir problem vardır. Aileleriniz kayıtsızsa bari siz kendinizi düşünün ve devlet hastanelerinin ücretsiz psikologlarından yararlanın. Diğer arkadaş 19 yaşında hala toplamaya fırsatı var. Senin yaşını bilmiyorum. Genel olarak yaş 25'i geçmiş ve bu durumdaysanız işiniz çok zor. Bir an önce silkelenin bence. İş yok, okul yok, kurs, dersane, eğitim yok. Böyle olmaz.
Okula gidiyorum ben onda sorun yok. Ben yasamimdan boyle memnunum cunku bosu bosuna rol yapmama gerek kalmiyor. Insanlar beni nasil goruyor diye dusunmeme bile gerek yok.

Okula gidiyorum ben onda sorun yok. Ben yasamimdan boyle memnunum cunku bosu bosuna rol yapmama gerek kalmiyor. Insanlar beni nasil goruyor diye dusunmeme bile gerek yok.
Keşke bende böyle olabilsem. Herkes bana bir garip bakıyor (GERÇEK ARKADAŞLARIM HARİÇ). Sanki ben başkayım gibi. Yani garip bskıyor derken çoğu kişi beni gördüğünde yönünü falan değiştiriyor, telefona bakıyor.

Okula gidiyorum.
Okula, işe, kursa gidiyorsan bir problem yok. Boş vakitlerinizi nasıl değerlendireceğin sana kalmış. Sağlıklı mı? Değil. Ama sana kalmış. Eve kapanıp hiç çıkmayanlar oluyor. Onlardan sandım seni. O tamamen hastalık seviyesi. Kesinlikle uzman yardımı almaları lazım.

Keşke bende böyle olabilsem. Herkes bana bir garip bakıyor (GERÇEK ARKADAŞLARIM HARİÇ). Sanki ben başkayım gibi. Yani garip bskıyor derken çoğu kişi beni gördüğünde yönünü falan değiştiriyor, telefona bakıyor.
Kendi arkadas cevreni kurdugun zaman pek sorun olmuyor ya. Benim de bir tane arkadasim var zaten yakin oldugum.

Kız arkadaşın olsa zamanından bir kısmını ona ayırman gerekecek. Maddiyat olarak zarara uğrayacaksın. Yaşını bir konudan hatırladığımdan dolayı erken olabilir. İnsanın zekası en iyi 5 arkadaşının ortalamasıdır derler. Yalnızken ne kadar gelişime açık olursun bilemem ama en iyi dostların kitaplar olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı