Yalnızlıktan bıkmak

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller. 23 yaşındayım. Size biraz kendi hayatımı özet geçmek istiyorum. Ailem beni çok baskılayıcı ve koruyucu yetiştirdi çocukluktan beridir. Bu sebeple öz güvensiz, sosyal fobili, anksiyetili olmama sebep oldular. Doktora gittim, psikoloğa gittim hiçbir işe yaramadı. Çok ağır depresyon ve bipolar rahatsızlığı geçirdim bu yüzden yıllarca ne çalışabildim ne de üniversite sınavına hazırlanabildim. Bu yaşıma geldim daha yeni üniversiteyi kazanabildim benim yaşıtlarım bitirirken. Hayatta her şeyi çok güç ve çok zor elde edebildim. Şimdi ise 3 aylığına işe girdim hayalimdeki PC'nin taksidini ödeyebilmek için. Kaç yaşıma geldim daha yeni yeni hayata atılıyorum. Sosyal fobiyi biraz da olsa yendim ama tam olarak değil. İş yerinden falan arkadaş edindim ama hâla yeterince arkadaşım yok birlikte bir şeyler yapıp, vakit geçirebileceğim. Bu zamana kadar hiç kız arkadaşım da olmadı mesela. Ben çok istiyorum kız arkadaşımın olmasını ama hiçbir kız olumlu yanıt vermiyor. Bugün izinliydim, arabayla AVM'leri geziyim dedim yok tek başına hiçbir şeyin bir anlamı yok. İnsanlara bakıyorum ne güzel kız arkadaşlarıyla vakit geçiriyorlar ben ise ortalıkta öyle avare avare gezip daha sonra eve döndüm. Ne yapacağım bilmiyorum, tavsiye verirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye gitmeye başladığınız zaman rahatlayacağını düşünüyorum. Kız mevzusu biraz akışına bırakılmalı bence. Benim de ortaokuldaki bazı hoca denicek ucubeler yüzünden travmalarım vardı, kızlarla bir süre iletişimin isini kuramadım. Ama hayat devam ediyor, takılı kaldığınız her şey sadece kendinize zarar verir...

Yeni konular

Geri
Yukarı