Çözüldü HP Victus 16 ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tahsin007

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopta oyun oynarken durduk yere ekran karardı. Şu şekilde oluyor, açılışta Victus logosu geliyor sonra şifre girme ekranı gelecekken görüntü gelmiyor öylece kalıyor, güvenli modda normal bir şekilde açılıyor, format attım formatı atarken görüntü vardı kurulum tamamlandı şifre ekranına gelecekken yine görüntü gitti. HDMI ile TV'ye bağladığımda TV'ye görüntü gidiyor ve normal şekilde kullanıyorum ama laptopta yine görüntü olmuyor. Tam olarak bu sorunun çözümünü bulamadım. Yardım edebilir misiniz?

Çözüm
Bu işlemleri harici ekranda yaptınız değil mi? Cevabınız evetse dahili GPU sürücüsünü kaldırınca harici ekrandan da görüntü gitme gibi bir durum yaşadınız mı?

Bende de aynı durum vardı, DDU'dan AMD driverlarını silmiştim. Sadece Windows Update ile otomatik 2023 driverlarını indirdi. Şimdilik düzeldi gibi. 2024 driverlarında bir sıkıntı var sanırım. Bu sorunu yaşayan Victus kullanıcıları mevcut. Konuyu donanıma bile bağlamıştım ben (pil vs) ancak sanırım driverlarda sorun. Umarım düzelir. Bu arada harici ekrana RTX 4060 bağlanıyor zaten o yüzden laptopta görüntü olmamasına rağmen harici ekranda görüntü alabiliyoruz, o yüzden AMD driverlarını silseniz de görüntü gitmeyecektir.
Ben Windows 11 23H2 sürümünü kullanıyorum. Dün uyguladığımda olmuştu. Sabah açtığımda gene siyah ekran, artık donanımsal olup olmadığını sorguluyorum :(.

Laptopu kapatıp güç tuşunu 5 saniye kadar basılı tuttum reset atmak için düzeldi yine şimdilik.
Neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.
Ben denedim olmadı. Yurt dışındayım laptopu alalı 3 hafta oldu servise de gönderemiyorum. Ne denediysem tam çözüm olmuyor.

Ben denedim olmadı. Yurt dışındayım laptopu alalı 3 hafta oldu Türkiye’den aldım servise de gönderemiyorum. Ne denediysem tam çözüm olmuyor.

Benimde aynı durum geçerli şuan deneyeyim dedim oldu bi oluyor bi bozuluyor şarja takınca mı düzeliyor anlayamadım hiç bir türlü :/. Sorunun nerede olduğunu anlasam en azından çözmeye felan çalışacağım.

Benimde aynı durum geçerli şuan deneyeyim dedim oldu bi oluyor bi bozuluyor şarja takınca mı düzeliyor anlayamadım hiç bir türlü :/. Sorunun nerede olduğunu anlasam en azından çözmeye felan çalışacağım.
Hp destek ile görüştüm çözüm bulamadı servise gönderin dedi

Dahili GPU surucusunu kaldırdım 2024 tarihliydi. Sonra Update ile kendısi 2023 tarihli sürümü kurdu şu an goruntu geldı. Bilginize
Bu işlemleri harici ekranda yaptınız değil mi? Cevabınız evetse dahili gpu sürücüsünü kaldırınca harici ekrandan da görüntü gitme gibi bir durum yaşadınız mı?

Bu işlemleri harici ekranda yaptınız değil mi? Cevabınız evetse dahili GPU sürücüsünü kaldırınca harici ekrandan da görüntü gitme gibi bir durum yaşadınız mı?

Bende de aynı durum vardı, DDU'dan AMD driverlarını silmiştim. Sadece Windows Update ile otomatik 2023 driverlarını indirdi. Şimdilik düzeldi gibi. 2024 driverlarında bir sıkıntı var sanırım. Bu sorunu yaşayan Victus kullanıcıları mevcut. Konuyu donanıma bile bağlamıştım ben (pil vs) ancak sanırım driverlarda sorun. Umarım düzelir. Bu arada harici ekrana RTX 4060 bağlanıyor zaten o yüzden laptopta görüntü olmamasına rağmen harici ekranda görüntü alabiliyoruz, o yüzden AMD driverlarını silseniz de görüntü gitmeyecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Anldım teşekkür ederim deneyeceğim.

Benim SSD de hazır yüklü driverlar var, dahili ekran kartının driverı kaldırıyorum reset atıyorum otomatik geri yüklüyor, tüm install dosyasını da silmek istemiyorum diğer driverlarj bulmanın kolaylığından dolayı, bir yok arıyorum şu an.

Dediğiniz gibi 2023 tarihli güncellemeyi yükleyebildim ve sorun düzeldi. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı