Yamaha R15s 2022 nasıldır?

Zaur Ali

Centipat
Selam. Azerbaycan'da motor çeşidliği çok az olduğu için seçim şansım çok az, Yamaha R15s beğendim sadece fiyatı biraz yüksek(80, 472₺). Azerbaycan üretimi marka var, o ise 4000azn(42, 918₺). Sizce Yamaha R15s için 1 yıl fazla para biriktirib almağa değer mi yoksa 42K ₺-lik motoru mu alayım? İlk kez motorum olacak ama etrafımda motor bilgisi olan olmayınca sizden öneri almak istedim. Yani tufan S150 ister taksiti ister fiyatl bana uygun ama almışken yıllar boyunca motor değişmek istemiyorum. Ve bir de Arion motosikletleri var.
Arion

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yamaha R15s.
Yamaha R15S - Turbo.Az
Tufan S150.

Türkçem için kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk motosikletin olacağı için tecrübesizliğini de ele alarak daha "harcanabilir" yani düşüp kalkacağın, yedek parçası ucuz olan bir motor tercih etmen daha iyi olacaktır.
Doğru ilk motorum olucak ama Yamaha R15s-in dış görünüşü beni daha çok etkiliyor. Yani Yamaha R15s alırsam dayanaklık bakımdan sorun yaşarmıyım ? çünki aklımda böyle düçünce var. Yamaha R15s allrsam uzun süre motor değişmek düşüncem olmayacak ama başka motor alırsam biran önce öğrenib değişmek isteyeceğim. Beni bu düşünce kararsız bırakıyor

1-2 yıla bozulmasından endişeliyim biraz, motor alırsam en az 3-4 yıl kullanmağı düşünüyorum. O yüzden biraz bahalıya kaçıyorum

R15i neden uzun süre kullanmak istiyorsun 150'lik motor güçsüz olduğundan hemen sıkar. Motor almadan önce ben de görünüş deyip duruyordum fakat sürerken inan umurunda olmuyor zaten motosiklet sürmek yeterince zevkli. Amaç yatırım yapıp paranı korumak vs ise onu bilmem. Ben olsam tufan falan alıp 1 2 sene sonra CC yükseltirdim.

R15i neden uzun süre kullanmak istiyorsun 150'lik motor güçsüz olduğundan hemen sıkar. Motor almadan önce ben de görünüş deyip duruyordum fakat sürerken inan umurunda olmuyor zaten motosiklet sürmek yeterince zevkli. Amaç yatırım yapıp paranı korumak vs ise onu bilmem. Ben olsam tufan falan alıp 1 2 sene sonra CC yükseltirdim.
Azerbaycanda yollar 7/24 trafik oluyor və yolları çok girintili çıkıntılı, benim aklımdakı 150cc bir motor alayım sonra ihtiyaç dahilinde arabaya para biriktiriyim. Araba satın alana kadar beni idarr etmesini ve dış görünüşünü de beğenmek istiyordum. Araba satın aldıkdan sonra cc yükselteceğim. Planım böyle

Azerbaycan'da yollar 7/24 trafik oluyor və yolları çok girintili çıkıntılı, benim aklımdakı 150CC bir motor alayım sonra ihtiyaç dahilinde arabaya para biriktiriyim. Araba satın alana kadar beni idarr etmesini ve dış görünüşünü de beğenmek istiyordum. Araba satın aldıktan sonra CC yükselteceğim. Planım böyle.

Güçsüz bir motor ama idare eder.

Azerbaycan'da yollar 7/24 trafik oluyor və yolları çok girintili çıkıntılı, benim aklımdakı 150CC bir motor alayım sonra ihtiyaç dahilinde arabaya para biriktiriyim. Araba satın alana kadar beni idarr etmesini ve dış görünüşünü de beğenmek istiyordum. Araba satın aldıktan sonra CC yükselteceğim. Planım böyle

Trafik, kötü yollar, araba alana kadar idare etme saydığın bütün etkenler tufanı gösteriyor tufanda güzel isimmiş :D Ama motor gönül işi koyduysan kafana çalışıp R15 çekersin artık altına cidden şekilli motor.

Yeni konular

Geri
Yukarı