Yamaha XSR 125 uzun yolda 120 ile gidilirse sıkıntı olur mu?

byejder

Centipat
Daha fazla  
Ankara'dan Antalya'ya motorla gideceğim. 110-120 km/h gibi hızlarda gitsem motorda sıkıntı oluşur mu? Motosiklet 6 vitesli top speed 125 civarı.

100 km hızla gidersen daha iyi olur. Yüksek devirlerde motor stres altında olur ve uzun yol için sıkıntı oluşturur. 105-110 arası sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama.
Motosiklet mobilet konusuna bir kere mesaj yazmışsşın. Hangi motosiklet bilginle "yüksek devir stres ve uzun yol için sıkıntı oluşturur" dedin? Çok merak ediyorum.

Havada ne sıcak olur be bro. Neyse kız için katlanacağız. İnşallah değerimiz bilinir.
Hiçbir şey olmaz ama o motorla o kadar uzun yolu tek seferde gitmeni senin için önermem. Pestilin çıkar. Rüzgardan her yerin ağrır. Ayrıca sollamalarda sıkıntı yaşarsın ve güvensiz olur senin için.

Motosiklette sıvı soğutma var. Uzun yol gitmende bir sıkıntı yok. Bir problem yaşamayacaksındır motorun çalışmasıyla ilgili ama dediğim gibi çok yorulacaksın.

Hiçbir şey olmaz ama o motorla o kadar uzun yolu tek seferde gitmeni senin için önermem. Pestilin çıkar. Rüzgardan her yerin ağrır. Ayrıca sollamalarda sıkıntı yaşarsın ve güvensiz olur senin için.

Motosiklette sıvı soğutma var. Uzun yol gitmende bir sıkıntı yok. Bir problem yaşamayacaksındır motorun çalışmasıyla ilgili ama dediğim gibi çok yorulacaksın.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

Ankara'dan Antalya'ya motorla gideceğim. 110-120 km/h gibi hızlarda gitsem motorda sıkıntı oluşur mu? Motosiklet 6 vitesli top Speed 125 civarı.

Hocam motoru bağırtmayın tatlı bir devirde gidin mola vermeniz motor için değil de genel olarak sizin için lazım camı falan olmadığı motorunuzun beliniz falan ağrır dinlene dinlene gidin.

100 km hızla gidersen daha iyi olur. Yüksek devirlerde motor stres altında olur ve uzun yol için sıkıntı oluşturur. 105-110 arası sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama.
Hocam hiç bir şey olmaz. 2 zamanlılarda bile sorun çıkartmazken 4 zamanlılarda hiç çıkartmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı