Yamuk pini düzeltilen anakart eskisi gibi çalışır mı?

Arkadaşlar merhaba anakartın işlemci soketindeki pinlerin yamulması hakkında konu açmıştım önceden, anakartı mağazaya gönderdik ve tahmin ettiğimiz gibi iade kapsamına girmediği için tekrardan bize yollandı. Anakartı MSI servisine yaptırırsam neredeyse anakart parasına yapacaklar o yüzden servis ihtimalini biraz göz ardı ediyorum. Kuyumcu bir tanıdığım var ince işçilikle pinleri eski haline getirse, anakart normal performansını verir mi yoksa işlemcide ısınma problemi ile mi karşı karşıya kalırım? Sizce düzeltmek mi mantıklı yoksa yenisini almak mı? Düzeltip satmayı da düşünüyorum açıkçası çünkü muhtemelen içim rahat etmeyecek. Yorumlarınızı bekliyorum.
Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama hiç uğraşmayıp servise vermen en güzeli kardeşim eğer bir çözüm bulamadıysan. Ben ASUS Maximus Hero VIII model anakartın pinlerini talihsiz bir kaza sonucu eğdim. Asus ile iletişme geçip servise gönderdim 140 TL gibi bir ücret karşılığında soketi değiştirdiler komple. Başına gelip te böyle konularda gezen arkadaşlara söylüyorum, servis ile iletişme geçip parça tedarik edilebiliyorsa uygun fiyata yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı