Yamulan USB ucu düzeltilebilir mi?

gleran

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gamepad'in USB ucu bir talihsizlik sonucu yamuldu, temassızık yapıyor. Garantiye vermeden düzeltebilir miyim? Evde şu şekilde duruyor:

16040679968976284353482696199253.jpg

16040680751427213148295810663594.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata sizden kaynaklı olduğu için garanti kapsamına gireceğini zannetmiyorum. Plastik ucun yanlardan kesip açılması ve temassızlık eden kablonun soketteki yerine lehimlenir. Plastik kılıf yerine yapıştırıcıyla yapıştırılır.
Bu dediklerim için ekipman ve bilgi gerekir. Çözülmeyecek durum değil tabii.

Fotoğraftan pek belli olmuyor yamulduğu ama yüksek bir ağırlığın altına koyarak düzeltebilirsiniz. İz bırakmaması için üzerine kitap gibi bir şey koyabilirsin. Sanırım kablolu olduğu için geçerken takıldınız.

Git elektronikçiye tamir ettir. Hem garantiyle uğraşmazsın hem zamanın boşa gitmez. İyi bir elektronikçi maximum 15-20 TL ye yapar.Daha fazla para isterse başka elektronikçiye git.

Aynen öyle oldu.
O yüzden ne olursa olsun kablolu bir şey satın almıyorum kolay kolay. :) Logitech G703 kullanıyorum sadece kablosuz ve macro özelliği olduğu için. Yukarıya birisi neler yapılması gerektiğini yazmış. Onu ancak neşter ile düzgün bir şekilde açabilirsin. Eli havya tutan ve ekipmanı olan herkes yapabilir. Kendin bozduğun için garantiye göndermen bir şey ifade etmiyor. Açmak için uğraşırken elini ciddi yaralama ihtimalin de var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı