Yan binadaki Türk Telekom kutusu nedir?

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Geçenlerde mahallede altyapı çalışması vardı fiber kablo çekiyorlardı. Bizim binaya bir şey yapmadılar ama yandaki çok eski bir binaya bundan koymuşlar. O binanin altyapı sorgusu yaptığımda hızı ADSL'ydi. Bu kutu nedir arkadaşlar?

20221104_122653.jpg

Bende öyle düşündüm bu kutuyu görmeden önce TT müdürlüğüne gidip fiber için konuştum bizim bölgeye geleceğini söyledi ama binaya kadar değil de mahalledeki kutuya kadar gelecek dedi faka bir şey değişmedi bu binaya neden gelmiş anlamadım.

O binanın altyapısı ya yoktur ya da hasarlıdır ya da düzeltemeyecek şekilde hız problemi vardır. Bakır çekmek yerine fiber getirmişlerdir. Telekom'un bazen böyle dengesiz hareketleri oluyor. Zaten farkındaysan eve tek kablo çıkıyor. Ya müstakil ev y da apartmanda bir daire var:) sen 20 dairelik apartmana getiremezsin ama yanında bir kravatlı oturur getirirler. Maalesef tecrübe ile sabit...

O binanın altyapısı ya yoktur ya da hasarlıdır ya da düzeltemeyecek şekilde hız problemi vardır. Bakır çekmek yerine fiber getirmişlerdir. Telekom'un bazen böyle dengesiz hareketleri oluyor.

Bilmiyorum hocam mahallede kablo çeken adamlar bize binaya geliyor dedi müdürlük bölgeye geliyor ama binaya kadar değil dedi brn bu işten bir şey anlamadım.

Bilmiyorum hocam mahallede kablo çeken adamlar bize binaya geliyor dedi müdürlük bölgeye geliyor ama binaya kadar değil dedi brn bu işten bir şey anlamadım.

Demek istedikleri size VDSL gelecek ama yandakine fiber geldi demek istiyor. Yakınlarınıza tip7 tarzı kabin koyup fiberi o kutuya çekecekler ve oradan eski bakır kablolarınız ile maksimum 100 Mbps internet verecekler. Yani yandaki 1000 kullanırken sana 60-70 gelecek. Adaletsizlik...

Bazıları nasıl büyü yapıyorsa binalarına, hatta dairelerine (evet, binada sadece bir daireye doğramaya açılan delikten fiber kablosu giriyor) fiber bağlatıyorlar. Onun dışında Türk Telekom VDSL getiriyor çoğu zaman. Artık hemşehri midir, rüşvet midir bilmem. Ben neden bana bağlamıyorsunuz dediğimde yeni binalara yapıyoruz demişti. Yıkıp yeniden yapsam takacaksınız yani dediğimde utanmadan evet demişti.

Demek istedikleri size VDSL gelecek ama yandakine fiber geldi demek istiyor. Yakınlarınıza tip7 tarzı kabin koyup fiberi o kutuya çekecekler ve oradan eski bakır kablolarınız ile maksimum 100 Mbps internet verecekler. Yani yandaki 1000 kullanırken sana 60-70 gelecek. Adaletsizlik...

Evet daireye kadar gelir mi diye de sormuştum dediler ki önce mahalledeki kutu değişsin ondan sonra daireye kadar çekilmesi için gelin görüşün dediler. Ancak müdürlükte ki adam neden hayır yan binaya değil direkt mahalleye geliyor dedi anlayamadım Türk Telekom çok garip bir firma.
Ayrıca birkaç yıl önce kabin değişmişti düz bembeyaz bir kutu oldu ama hızlarda bir değişme olmadı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı