Yan komşudaki internet kablosuz olarak köprüleme yapılabilir mi?

yunuso

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Karşı komşum amcamgil, onlarda fiber internet var. Bizim evde yok.
Bizim evde kullanılmayan TP-Link marka modem var.
Amcamgilden kablo çekmeden TP-Link modemle köprüleme yapıp internet çekebilir miyim, bunun kurulumu nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kopruleme derken direk pon cihazindan (fiberi ethenete donusturen bi cihaz el boyutunda) sizin eve mi yoksa amcangilin modemine kablo takarak kendi modemine mi baglayacaksin? 1.si sorunsuz calisir, amcangil internetsiz kalir ama. 2.si icin ise kendi modeminizi router olarak kullanmaniz gerekir, dhcp atamayi kapatirsaniz olur ama pek saglikli calismaz biraz para verip duzgun bir router alirsaniz sorunsuz calisir.

Not: Pardon bazi modemlerde kopruleme diye bir sey varmis benim elime hic gecmedigi icin bilmiyorum ama dhcp kapatmayla ayni gorevi goruyor sanirim. O saglikli calisir muhtemelen, denemedigim icin bilemeyecegim.

Hocam modem destekliyorsa yapılması mümkün
1. Kablosuz Köprüleme (Wireless Bridge)
2.Powerline Adaptörler
3.Ethernet Kablosu ile Bağlantı:
hocam amcamgilden internet kablosuna çekmeden kablosuz olarak faydanlanmak istiyorum bunun için bendeki kullanmadıgım modemi arayüzü girdim kullanıcı adı şifre belirledim wps kapattım sonra wan bağlantısından dsl internet kısmını düzenle deyip köprü moduna aldım sonra dhcp sunucundan lan ayarlarına girip ıp adresi 192.168.1.(burayı değiştirdim 50 yazdım) dhcp sunucu devre dışı bıraktım. telefondan oldumu diye deneme yaptım fakat telefon bağlanıyor diyor ıp alınamadı diyor yanlış olan nedir acaba?

@HeilLife hocam dediğiniz alet bu mu?
Bunu aldıgım taktirde kablolu eternet kablo suna gerek kalmayacak mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240429_195755.jpg
    Screenshot_20240429_195755.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı