Yan Sanayi Markalar

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Rampage, Snopy, Frisby gibi markaları kimse önermiyor, kullanmak istemiyor. Ucuz ürünlerde katılıyorum buna ama normal fiyat aralığındaki ürünlere karşı bir ön yargı olabilir mi acaba? Çünkü bu markaların piyasa ortalaması fiyat bandındaki ürünlerini uzun süredir hiç sıkıntısız kullanan hatta gerçekten memnun olduğunu belirten tanıdıklarım var.

Ben snopy kulaklık(kulaküstü)kullandım,kullandıktan 1 yıl sonra sol tarafından ses gelmedi,mail attım ve garantiye gönderene kadar herşeye cevap verdiler.Garantiye gönderdikten 10 gün sonra yenisini gönderdiler hala kullanıyorum 3 yıl olucak neredeyse

Ben snopy kulaklık(kulaküstü)kullandım,kullandıktan 1 yıl sonra sol tarafından ses gelmedi,mail attım ve garantiye gönderene kadar her şeye cevap verdiler.Garantiye gönderdikten 10 gün sonra yenisini gönderdiler hala kullanıyorum 3 yıl olacak neredeyse
Ben başta maddi sıkıntılardan dolayı mecburen kullanıyordum böyle markaları. Haliyle de sürekli yenisini alıyordum. Technopat'ta takılmaya başladıktan sonra başka kullanıcıların yorumlarından dolayı ister istemez ön yargı oluştu diyebilirim. Kullandığım ürünlerin sık bozulması da destekledi tabi. Ama birkaç kişiden duyduğum olumlu yorumlar beni tekrar döndürdü diyebilirim. Ucuz ürünleri hala kullanmak istemiyorum ancak ortalama fiyattaki ürünleri kullanılabilir bence.

Kalite olarak kesinlikle eksikleri var. Bazı ürünlerde ise işlevsellik bakımından da sorun yaşatıyorlar. Bu markaların gamepad veya direksiyon seti gibi ürünleri alınmaz mesela. O tür ürünler amacına hizmet edecek kadar işlevsel olmuyor genelde. Yazılım ve donanımsal olarak sorun yaşatıyorlar mutlaka.

Kalite olarak kesinlikle eksikleri var. Bazı ürünlerde ise işlevsellik bakımından da sorun yaşatıyorlar. Bu markaların gamepad veya direksiyon seti gibi ürünleri alınmaz mesela. O tür ürünler amacına hizmet edecek kadar işlevsel olmuyor genelde. Yazılım ve donanımsal olarak sorun yaşatıyorlar mutlaka.
Zamanında 70₺'ye aldığım Rampage marka faremi 13 aydır kullanıyorum ve yüzeyindeki milimetrik soyulmalar dışında hiç bir problem yaşamadım. Yazılım bile problem yaşatmadı. Oldukça da memnunum.
Daha öncesinde de 30₺'ye aldığım Hadron marka farem hiç bir darbe almamasına rağmen kablosu temassızlık yapmaya başlamıştı. Fiyata bağlı bir şey bence.

Düşük bütçeli ürünlerde kaliteli markaların ürünleri olmadığı için mecburen bunları tercih etmemiz gerekiyor. Bunun başka bir alternatifi yok.
Bizim önermediğimiz durum; SS, Corsair, CM, Logitech VS. gibi markalar dururken gidip o markaları almanız.
Önermediğimiz ikinci durum da ucuz fiyata güya mekanik veya ışıklı klavye satıyorlar ya, işte onları almamak. Sonuç olarak onların alternatifi var ve sadece ışıklarıyla veya güya mekanik olmasıyla insanların gözünü boyuyorlar o kadar.
Elbette klavyeden örnek verdim ama diğer parçalar da öyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı