Yanan anakart kurtarılır mı?

Bir dakika kasayı çalıştırınca çalışıyor da sadece ekrana, klavyeye, fareye görüntü mü gelmiyor? Anakarta bakınca yanık izi var mı? Eğer yoksa bu yanıktan başka, çözümü çok daha basit ve masrafsız bir problemdir.

Yanık yok hocam dediğin gibi klavye fareye ışık gitmiyor ekrana görüntü gelmiyor.

Bir dakika kasayı çalıştırınca çalışıyor da sadece ekrana, klavyeye, fareye görüntü mü gelmiyor? Anakarta bakınca yanık izi var mı? Eğer yoksa bu yanıktan başka, çözümü çok daha basit ve masrafsız bir problemdir.

Bir de şunu fark ettim kasayı çalıştırınca modemdeki internet gidiyor ne zaman kasayı kapatirsam o zaman geliyor.

Son düzenleme:
O biraz garipmiş ama anakartınız yanmamış gibi duruyor. "Kasa çalışıyor ama ekipmanlar yok" diye yeni konu açar mısınız? Daha çok arkadaş yardımcı olabilir. Bana anakartınız yanmamış gibi geldi.

O biraz garipmiş ama anakartınız yanmamış gibi duruyor. "kasa çalışıyor ama ekipmanlar yok" diye yeni konu açar mısınız? Daha çok arkadaş yardımcı olabilir. Bana anakartınız yanmamış gibi geldi.

Anakartın üstünde LED var ve aldığım ilk günden beri yeşil yanıyor ekran kartının az altında anakartta sorun olsa kırmızı yanar diye düşünüyorum veya başka renk.

Bana da öyle geliyor çünkü klavyenin sağ üstteki caps paneli var ya NumLock flan var bilgisayar açılırken çok kısa yanıyor sönüyor elektriği alıyor geri veriyor nasıl düzeltebilirim bu kısa devreyi.

Hocam benim eski anakarta da bazı yerlere termal macun bulaşmıştı anakarta güç geliyordu ama tetiklemiyordu her yerini diş fırçası ve kolonya ile fırçaladım (işlemci yeri hariç) sonra normal su ile duruladım 2 gün güneşte 1 damla su bile kalmayana kadar kuruttum sonra çalıştı. Denerseniz sorumluluk size aittir.

Hocam benim eski anakarta da bazı yerlere termal macun bulaşmıştı anakarta güç geliyordu ama tetiklemiyordu her yerini diş fırçası ve kolonya ile fırçaladım (işlemci yeri hariç) sonra normal su ile duruladım 2 gün güneşte 1 damla su bile kalmayana kadar kuruttum sonra çalıştı. Denerseniz sorumluluk size aittir.

Böyle bir riske girmem maalesef.

Geri
Yukarı