Yanan R5 230 tamir edilebilir mi?

Özcan Ömer

Hectopat
Merhabalar,
Bundan yaklaşık 1 ay önce ekran kartım yandı. Ekran kartımın markası AMD Radeon R5 230 DDR3 2 GB DirectX 11 sürüm.
Resmin tam ortasında bulunan parça yandı. Ekran kartımı takıp çalıştırdığımda fanı çalışıyor. Tahminimce tek sorun bu parçanın yanmış olması. Bu parça değiştirilebilir bir parça mı?
Bunu sormamın sebebi ise tamirciye uzak bir mesafede oturmaktayım. Yeni ekran kartı alacak bir durumum da yok.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20210126_162158.jpg
    20210126_162158.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor siz yapamazsınız. Sigortaları atmıştır. O çip değişecek. Düşük ihtimal fazlar yanmış olabilir.

Ekran kartı tamirinden anlamam zaten. En yakın tamirci 25 km uzaklıkta olduğu için masraflı bir iş ise boşuna uğraşmamak için konu açmıştım.
Bu arada bu çip pahalı bir şey midir? Fazlar yandı ise ne kadara mal olur. Ortalama bir fiyat belirtebilir misiniz?

Ekran kartı tamirinden anlamam zaten. En yakın tamirci 25 km uzaklıkta olduğu için masraflı bir iş ise boşuna uğraşmamak için konu açmıştım.
Bu arada bu çip pahalı bir şey midir? Fazlar yandı ise ne kadara mal olur. Ortalama bir fiyat belirtebilir misiniz?

O parçalar o kadar pahalı değil asıl işçiliği çok para. 500 isterler diye düşünüyorum. Her tamirci yapamaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı