Yandex Disk güvenilir mi?

İnşallah düşündüğüm şeyleri yüklemezsin. Güvenilirdir.
Yandex link ...... izle :D.
Kapalı kaynak hiç bir şey güvenilir değildir tam olarak.
Mesela sarılı forumdan Ben Kenobi adlı kişinin dediğine göre Windows her 30 dakikada ekranınızı çekip Microsoft sunucularına yolluyormuş.
Durum böyle ise WinRAR arşivine şifreli bir şekilde yedekleyip buluta yüklesek daha güvende olur muyuz?
Uzantıyı da jpg yaparsan tadından yenmez :D.
İndirirken güvenlik sorunu çıkartır mı bilemem.

Yandex link ...... izle :D.
Kapalı kaynak hiç bir şey güvenilir değildir tam olarak.
Mesela sarılı forumdan Ben Kenobi adlı kişinin dediğine göre Windows her 30 dakikada ekranınızı çekip Microsoft sunucularına yolluyormuş.

Uzantıyı da jpg yaparsan tadından yenmez :D.
İndirirken güvenlik sorunu çıkartır mı bilemem.

Ama düşünürsek çok daha mantıklı. Dosyalara başka biri erişebilse bile uzun bir RAR parolası kırılamaz. Zorla kırılsa bile o kadar üyeden benim şifreli arşivimi mi zorlayacaklar?

Ama düşünürsek çok daha mantıklı. Dosyalara başka biri erişebilse bile uzun bir RAR parolası kırılamaz. Zorla kırılsa bile o kadar üyeden benim şifreli arşivimi mi zorlayacaklar?
Haklısınız ama ben cidden uzantıyı jpg yapın demişti :D.
Uzantı belli olmasın XD.

Haklısınız ama ben cidden uzantıyı jpg yapın demişti :D.
Uzantı belli olmasın XD.

Denemek lazım 😀
Aslında şöyle bir taktik buldum. Şifreli RAR arşivini oluşturup uzantısını saçma bir isimle değiştiriyorum "arsiv.jhin" gibi ve ardından öyle karşıya yüklüyorum.

Son düzenleme:
İnternette hiçbir şey tam güvenli değildir. Güvenliği yüksek ve güvenliği düşük olmak üzere 2'ye ayrılır.

Verilerinize her türlü erişirler. İşletim sistemi mimarları. CIA, Mossad KGB bu açıdan hiçbir yer güvenli değildir.
İşe verilerin uzun sürek saklanabilmesi açısından bakarsanız eğer Yandex disk güvenilirdir; çünkü benim WD sorunsuz HDD durduğu yerde zannımca Alanya'nın neminden bozulmuş maalesef tüm verilerulaşılamaz olmuştur. Cloud mail.ru da dahil Yandex disk teki verilerim kaç yıldır duruyorlar. Çok hassas veriler tabii ki saklanmaz yarına başınıza ne geleceği belli olmaz orası aşikar!

Yeni konular

Geri
Yukarı