Yanık görüntü kablosu sisteme zarar verir mi?

emrekadirtimucn

Centipat
Dün GTA 5 oynarken PC'den hafif yanık kokusu geldi. Yeni yüklemiştim oyunu ancak orta ayarlarda oynamama rağmen kasmıyordu bende dert etmedim bir şey olur mu diye.
Bir anda ekran gitti, bilgisayaramın kapağı yok o yüzden ateşi görünce hemen fişi çektim. Ateş mum ateşi kadar olduğu için direkt üfledim söndü. Tam olarak ekran kartına bağlı güç kablosunun olduğu yerden yanmış kablo, ekran kartında bir şey yoktu ben de başka yerden güç kablosu çektim şu an sorunsuz kullanıyorum ancak ileride sistemi zorlarsam aynı şey olur mu? En son oyun kasmayınca grafikleri biraz daha yükseltmiştim sanırım biraz fazla zorladı PC'yi çünkü yükseltmeden önce koku falan yoktu. Düşük grafikte oynarsam sorun olmaz diye düşündüm.(Yazım hatam varsa kusuruma bakmayın, ilk kez foruma yazıyorum)

Sistemim:
AMD Athlon II X4 630 2.8GHz.
8 GB RAM DDR2.
ASUS NVIDIA GeForce GTX550 Ti 1GB 192Bit DDR5 (DX11)
Windows 10 Pro

Frisby 450W PSU.
Forumda önerilmediğini biliyorum ama sorun PSU'da değil gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Detayları artırın araba gibi değil pc ler bişey olmaz. Yalnız kabloyu değiştirin ve psu kötü yenisi gerekir.
Bir süre idare etmeye çalışacağım ama haklısınız kaliteli psu alacağım
Bence sorun kullanılan kablonun kalitesiz olması aynı sorunu yaşamanız muhtemel.

Bu tür kablolar satan siteler biliyor musunuz? Genelde tamirci ya da internet kafelerde 10-15TL'ye satılıyor güç kabloları kalitesi malum ben de çaresizlikten aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı