Yanımda yavru köpeğe araba çarptı

Anlattıklarınıza göre o hayvanın yaşama şansı yok. Bilerek çarptılarsa ya da bilmeyerek keşke plakasını alıp şikayet etseydin, aramızdan böyle cani insanları eksiltmek gerekiyor.
Anlık şok oldum, düşünce yetimi kaybedip köpeği takip etmeye başladım.
Hocalarım, 100 kmh kavgası etmeyin. Adam resmen bilerek çarpıp kaçtı.

Bütün şehri aradım, köpek ve arkadaşı yok hiçbir yerde.

50-30 arası hızla giderken fren yapmıyorsa bilerek çarpmıştır. Ayrıca dünyada sadece insanlar yaşamıyor, diğer canlıların da yaşamaya hakları var.
İnsanlara zarar veren canlıların yaşama hakkı yoktur. Nasıl bir aslan şehre inip insanları yediğinde avlanıp öldürülürse ondan çok daha zararlı olan başıboş köpekler de yok edilmelidir.

İnsanlar hayvanlara göre daha önemli. Ayrıca ehliyet kurslarında gösterilmiyor ama eğer 110kmh gibi hızlarda gidiliyorsa ve fren mesafesi yoksa üstünden geçmesi daha iyi. Anlık refleks ile kendi canından da olabilir. Bu yüzden ölenler veya ağır yaralananlar çok oldu. En iyisi sokak köpeklerinin toplatılması.
Toplatıp evinde mi bakacaksın? Milyonlarca köpeğe bakmak için kaç bin barınak inşaa etmek gerekiyor? Orada bunlara 10-15 sene bakacak ödeneği kim verecek? Tek çözüm itlaftır, gerisi boş laf.

@ÇokOturgaçlıGötürgeç Bunu size hangi ehliyet kursu öğretti? Ne saçmalıyorsunuz.
Şaka yapıyorsan komik de değil. Başıboş köpek sayısı bilinçsiz bizler yüzünden bu halde.
Çare onları öldürüp yok etmek mi? Kardeşim sen nasıl bir kafayı yaşıyorsun?
Evet, başıboş köpek sorununun tek çözümü toplu ve eşzamanlı itlaftır. Başıboş köpek nüfusu ciddi akıl hastalıkları olan bir avuç sözde hayvansever yüzünden bu seviyeye gelmiştir. Yani bir deli kuyuya bir taş attı, kırk akıllı çıkarmaya uğraşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı