Yanlış tercih sonrası tekrar sınava hazırlanmak mantıklı mı?

Kanka konumuna bakmadığım yer burasıydı, öylesine girdim sınava ve bura denk geldi. Keşke tercih yapmasaydım, kafam çok karışık.

Senin dediklerin kısmen doğru, temelim hiçbirşeyim olmadan girdim zaten öylesine gülerek girdim, şehre göre yazdım okuyayım bitsin gitsin diye, fakat yanlış yaparak bunu yazmışım, ben merkez de sanıyordum. Haritadan vs bakarsan sevinirim. Böyle bir yer de okumamın ileride ki iş'e girme hayatımda vs bir etkisi olacağını düşünmüyorum, en azından gireceksem az iyi olsun diye düşünüyorum. Sence peki, buna gitmemin değeri olacak mı? Yoksa 1 sene daha mı beklemeliyim.
Dershaneye gitmekte gereksiz geldi sonuç olarak az da olsa altyapın var sadece bunh gelistireceksin 40k yı dershaneye vereceğine bu para kazandığın üninin ilk 1 veya 2 yılının masrafını bile karşılayabilir(özel üni gelirse)

Buna gitme tabii ki 2 sene bilgisayar müh bölümü ilk defa duydum. 1 sene daha hazırlansan çok şey kaybetmezsin. Hatta tavsiyem bu 1 senede yazılım alanında da kendini geliştirmen boş vakitlerde. Kazandıgında hazırlıklı gitmelisin. 4 sene okumak sana çevrendeki insanlarla 4 sene boyunca proje yapma imkanı verecek. Bu da ileride daha çok iş demek. Gitmişken de daha güzel bir şehre gitmek en iyisi olur. 1 sene çalış ve daha iyi bir yere git. Derece yapmak istemiyorsan öyle ilk 10k ya gireyim ilk 50kya gireyim gibi hayalin yoksa günde 10 saat çalısmanada gerek yok bence.

Hayır hayır, bu 2 yıllık bilgisayar programcılığı, burada bunu okumamın ileride bir değeri olacağını düşünmüyorum, düşüncem bu şekilde. Eğer gitmezsem çalışacaklarım hedeflerim, bilgisayar mühendisliği ve MSÜ sınavı.

Dershaneye gitmekte gereksiz geldi sonuç olarak az da olsa altyapın var sadece bunh gelistireceksin 40k yı dershaneye vereceğine bu para kazandığın üninin ilk 1 veya 2 yılının masrafını bile karşılayabilir(özel üniversite gelirse)

Sence Dershane'ye gitmeden evde çalışılır mı?

Hayır hayır, bu 2 yıllık bilgisayar programcılığı, burada bunu okumamın ileride bir değeri olacağını düşünmüyorum, düşüncem bu şekilde. Eğer gitmezsem çalışacaklarım hedeflerim, bilgisayar mühendisliği ve MSÜ sınavı.

Sence Dershane'ye gitmeden evde çalışılır mı?
Çalışılır niye çalışılmasın, dershanedeki hocalara göre bin kat daha iyi hocalar var YouTube'da.

Geri
Yukarı