Yanlışlıkla HDD biçimlendirildi

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar 500GB bir HDD vardı elimde. İçinde 10GB civarında bebekliğime ait fotoğraflarım vardı. Biçimlendirdikten sonra üzerine veri yazmamak için direkt kasadan ayırdım çekmeceye koydum. İleri zamanlarda profesyonel olarak veri kurtarma yapan merkezlere götürmeyi düşünüyorum sizce kurtulur mu fotoğraflar? Dediğim gibi biçimlendirdiğim gibi üzerine veri yazmadan korumak için bilgisayardan ayırdım.

Recuva ile geri getirmiştim bir keresinde, ancak para sorunun yoksa -ben olsam her şeyi verirdim çocukluğum için- şimdiki gibi sakla. Çok mantıklı bir harekette bulunmuşsun bence.
Mail atmıştım geri dönmüşler 10GB için 150TL istiyorlar. Vereceğim sanırsam. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar 500GB bir HDD vardı elimde. İçinde 10GB civarında bebekliğime ait fotoğraflarım vardı. Biçimlendirdikten sonra üzerine veri yazmamak için direkt kasadan ayırdım çekmeceye koydum. İleri zamanlarda profesyonel olarak veri kurtarma yapan merkezlere götürmeyi düşünüyorum sizce kurtulur mu fotoğraflar? Dediğim gibi biçimlendirdiğim gibi üzerine veri yazmadan korumak için bilgisayardan ayırdım.

Biçimlendirme şekline göre değişir, hızlı biçimlendirme kullandıysan kurtarılabilir ama diske wipe attıysan kurtarılamaz.

Geri
Yukarı