Çözüldü Yanlışlıkla işletim sistemini sildim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AliAbi

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Yanlışlıkla işletim sistemini sildim. Eskiden Linux kullanıyordum. Windows 7 USB'si hazırlayıp format atmak kararına geldim. Harddiskim MBR ama ben GPT olarak bölümledim USB'yi. Disk bölümleme yerinde hata verince yanlışlıkla Linux'u da sildim. Şimdi bilgisayarda yalnızca D diski var onun içinde 3-4 Windows setup var. Onları nasıl açabilirim? Yardım edin her yer kapalı evde de artı bilgisayarım yok.

Çözüm
OTG kablonuz varsa EtchDroid ile telefonunuzdan USB'ye Ubuntu yazdırın. Ubuntu'dan da WoeUSB ile Windows kurulum USB'si oluşturursunuz.
Merhaba arkadaşlar. Yanlışlıkla işletim sistemini sildim. Eskiden Linux kullanıyordum. Windows 7 USB'si hazırlayıp format atmak kararına geldim. Harddiskim MBR ama ben GPT olarak bölümledim USB'yi. Disk bölümleme yerinde hata verince yanlışlıkla Linux'u da sildim. Şimdi bilgisayarda yalnızca D diski var onun içinde 3-4 Windows setup var. Onları nasıl açabilirim? Yardım edin her yer kapalı evde de artı bilgisayarım yok.

Linux mu kurmak mı istiyorsunuz yanlış anlamadıysam? İstiyorsanız kendi sitesinden dosyasını indirin ve Rufus ile USB’ye yazdırın.

Linux mu kurmak mı istiyorsunuz yanlış anlamadıysam? İstiyorsanız kendi sitesinden dosyasını indirin ve Rufus ile USB’ye yazdırın.
Hayır. Hocamız Linux kullanıyormuş. Windows 7 atmaya karar vermiş. Yazdırmış ancak yazdırırken yanlışlıkla GPT olarak yazmış. Sonra USB'den boot etmiş. Diski biçimlendirirken hata vermiş. Hocamız da yanlışlıkla gitmiş Linux'u silmiş. PC'sinde şu an işletim sistemi yok yani.

Harddisk için Boot ayarlarından HDD’yi seçebilirsiniz ya da BIOS ayarlarından.

@Kerem00 hocamıza katılıyorum.
OTG kablonuz veya Micro-USB flash belleğiniz var mı?
Var ise herhangi bir Linux dağıtımını yazdırıp, canlı CD üzerinden diskinizi düzeltebilirsiniz.
Düzelttikten sonra da Windows 7 yazdırırsınız telefonunuzdan.
Ne olduğunu çok bilmiyorum ama sipariş edilebilir.

@Kerem00 hocamıza katılıyorum.
OTG kablonuz veya Micro-USB flash belleğiniz var mı?
Var ise herhangi bir Linux dağıtımını yazdırıp, canlı CD üzerinden diskinizi düzeltebilirsiniz.
Düzelttikten sonra da Windows 7 yazdırırsınız telefonunuzdan.
vito reis be

Ne olduğunu çok bilmiyorum ama sipariş edilebilir.
OTG kablosu şöyle bir şey. Telefona Micro-USB portu üzerinden bağlanıyor ve o portu tam boy USB'ye çeviriyor. Bu sayede flash bellek, mouse gibi eşyalar takabiliyorsunuz.

Micro-USB'li flash bellekte hem tam boy USB hem micro USB oluyor. Hemen telefona takabiliyorsunuz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı