Yanlışlıkla izinleri bozdum

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biraz ayarlarla oynamam gerekti ama bu bana sorunlar yarattı. Bilgisayarı sıfırlamadan izinleri nasıl eski hale getirebilirim? Yoksa format mı atmalıyım? Format atarsam sorunlar çözülür mü? Ayrı olarak aygıt yöneticisine girilmiyor. Bu uygulama güvenliğiniz için açılmıyor diyor.

Tek sıkıntı aygıt yöneticisine erişemiyor olmanız mı? Nasıl bir hata veriyor?

Temiz kurulum ile tüm sorunlar hallolur ancak yaptığınız işlem ve aldığınız sorunlar hakkında bilgi verirseniz formatsız çözmeye çalışalım.

Bir fikrim yok açıkçası. Önemli dosyanız yoksa temiz kurulum yapabilirsiniz fakat böyle bir nedenden dolayı atmak saçma açıkçası. Hataları almadan önce yaptığınız son adımları paylaşırsanız yardım edebiliriz.
Admin hesabı açtım ondan sonra tüm izinleri verdim.System32'ye dll dosyası attım herşey bundan sonra oldu.
Tek sıkıntı aygıt yöneticisine erişemiyor olmanız mı? Nasıl bir hata veriyor?

Temiz kurulum ile tüm sorunlar hallolur ancak yaptığınız işlem ve aldığınız sorunlar hakkında bilgi verirseniz formatsız çözmeye çalışalım.
mmc.exe hatası veriyor.

Admin hesabı açtım ondan sonra tüm izinleri verdim.System32'ye dll dosyası attım herşey bundan sonra oldu.

mmc.exe hatası veriyor.
DLL dosyalarınızı bozmuşsunuz sanırım.

İlk olarak bu yazdıklarımı bir deneyin olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz ona göre devam edelim.

Başlat'a cmd yazın komut istemini açın
Komut isteminde cd %windir%\system32yazın ve ENTER tuşuna basın.

Aşağıdaki komutları yazın. Her komuttan sonra ENTER tuşuna basın.

Regsvr32 Msxml.dll
Regsvr32 Msxml2.dll
Regsvr32 Msxml3.dll
exit yazın ve sonra Komut İstemi penceresini kapatmak için ENTER tuşuna basın.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

DLL dosyalarınızı bozmuşsunuz sanırım.

İlk olarak bu yazdıklarımı bir deneyin olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz ona göre devam edelim.

Başlat'a cmd yazın komut istemini açın
Komut isteminde cd %windir%\system32yazın ve ENTER tuşuna basın.

Aşağıdaki komutları yazın. Her komuttan sonra ENTER tuşuna basın.

Regsvr32 Msxml.dll
Regsvr32 Msxml2.dll
Regsvr32 Msxml3.dll
exit yazın ve sonra Komut İstemi penceresini kapatmak için ENTER tuşuna basın.

Bilgisayarı yeniden başlatın.
Olmadı.Birşey daha soracağım bilgisayarı açtığımda hoparlör gözükmüyor nasıl çözerim ?

Olmadı.Birşey daha soracağım bilgisayarı açtığımda hoparlör gözükmüyor nasıl çözerim ?
Sırasıyla gidelim.

Komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıda vereceğim kodları sırasıyla tek tek girin ve çıktılarını bizimle paylaşın lütfen.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

Bu kodları çalıştırıp ilgili durumun düzelip düzelmediğini kontrol edip dönüş yapın lütfen.

Sırasıyla gidelim.

Komut istemi CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıda vereceğim kodları sırasıyla tek tek girin ve çıktılarını bizimle paylaşın lütfen.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

SFC /scannow

Bu kodları çalıştırıp ilgili durumun düzelip düzelmediğini kontrol edip dönüş yapın lütfen.

Düzelmedi olmazsa ben format atarım başka şeylerde bozulursa teşekkürler.

Düzelmedi olmazsa ben format atarım başka şeylerde bozulursa teşekkürler.
Son olarak Dism ++ aracını kullanmanızı öneririm.

Son olarak DISM ++ aracını kullanmanızı öneririm.

Sağlık sorunu bulamadı.
Son olarak Dism ++ aracını kullanmanızı öneririm.

Peki ses sorununu ne yapabilirim.Açıldıktan kısa süre sonra çözümü buldum kesilmeler yaşanır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı