Yanlışlıkla kuş öldürdüm

Ne aga kafamı buluyon kafir misin nesin bir git.

Niye gideyim kardeşim? Kuş öldürmüşsün. Üzülmek yerine günaha girdim mi diye düşünüyorsun. Eğer öyle bir şey yaptığına gerçekten pişmansan akıllı bir tanrı niye günah yazsın? O an istemsizce yapmışsın işte. Amacın kuşa beyin kanaması geçirtmek değildi sanırım. Bunu düşünebilecek kadar beyni olmayan biri kafir misin nesin git diyor bir de. Komikmiş. Ayrıca ben kafir değilim, normal bir insanım insanım. Siz kendi kendinize bir şeyler uydurup ona inanıyorsunuz. Anormal olan sensin yani bende bir sorun yok. Bu arada günah olup olmadığını en iyi sen bilmen lazım. Çünkü olayı 1. şahıs olarak yaşamışsın.

Başka dinlere kötü bir şey denilince saygı duy diyorsunuz. İslama kötü bir şey denilince ise susuyorsun ve fikrim diyorsun. İnançlara saygım var dinim gereği ancak böyle değişik şekilde olanlara kızıyorum . Bu konudaki son mesajım iyi günler.

Yaptığım varsayım üzerinden saçma insan dedin, şimdi kendin bana kendi yaptığın varsayımlar üzerinden yargı dağıtıyorsun. Tutarlılığın 5 dakika bile sürmedi.

Ben niye saygı duymanı isteyeyim başka dinlere? Kafandan sallıyorsun hakkımda bana ilk mesajından beri.

Bune *ptalca bir sohbet ya, moderatörler bence konuyu kilitlesin, çünkü konu saçna yerlere kayıyor, arkadaş inançlı biri ki kuşu öldürdüğü için korkmuş, ve o korkuyla günaha girip girmediğini sormuş. Gelmiş biri yok dinler gerçek değil demiş, diğeri gelmiş tanrı denmez demiş, ironimi yapmış bilmiyorum ironidir kesin, birileri gelmiş yok günah diyosun diye sinirlendim demiş, saçmalamayın ya. İş başka dinlere gelince, lgbt ye gelince hemen havlarsınız karışma ayaklarına falan girersiniz. Burda bir arkadaşımız bütün iyi niyeti ile, bakın kap kara yazıyorum kullanmadığınız beyinlerinize iyi girsin diye. İSLAMA OLAN İNANCI İLE, islama inan bir insan, müslüman olan bir insan CENNET ve CEHENNEME inanır, CENNET ve CEHENNEME girmek için en büyük etken SEVAP, GÜNAH ve ALLAHA KUL OLMAKTIR. Bu arkadaşımız Müslüman olduğu için, Cennet ve Cehennem kavramlarına inandığı için, günah işlemekten korkuyor. Umarım ne demek istediğimi anlarsınız ergenler.

Niye sinirleniyorsun? İslam inancı var ve bizim inancımıza göre bir canlıyı öldürmenin günahı büyüktür. Biz günah değil yanlışlıkla dersek zaten bu da onun için motivasyon olur.

Şu ana kadar yolda yürürken kaç karıncayı veya böceği öldürdüğünü hayal edebiliyor musun?

Geri
Yukarı