Yanlışlıkla masaüstü kısayollarını silmek

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Bu bana sürekli oluyor fareyle oynarken bir anda tüm kısayolları salak bir dosyaya atıyorum, yada HDMI kablosunu çıkarıp takınca filan kendileri yer değiştirmiş oluyor. Benim de her ne kadar dosyalayarak azaltmış olsam da baya kalabalık bir masaüstüm var. Bunun çözümünü bilen var mı diye merak ediyorum, hani tüm kısayol konumlarını kaydedip yerleri bozulunca geri yerlerine alacak bir program falan yapılabilir mi?

Klasör oluştur onun içine at sonra istediğin diskin içine kopyala silinince tekrar kopyala yapıştır yaparak koyabilirsin

O zaman ızgaraları aktif edin?

Anladığım kadarıyla belli bir hizada durmuyor simgeleriniz. Ya da o kadar çok dolduruyorsunuz ki masaüstünü, sistem otomatik olarak simge boyutunu küçültüyor.

Bundan dolayı da siz tekrar büyütünce simgeler aynı yerinde olmuyor. Doğru mu?

O zaman ızgaraları aktif edin?

Anladığım kadarıyla belli bir hizada durmuyor simgeleriniz. Ya da o kadar çok dolduruyorsunuz ki masaüstünü, sistem otomatik olarak simge boyutunu küçültüyor.

Bundan dolayı da siz tekrar büyütünce simgeler aynı yerinde olmuyor. Doğru mu?
simgeler hizalanıyor ama boyutuyla oynarsam bozuluyorlar, mesela başka bir ekran kartı takarsan yada var olanı çıkarıp takarsan kısayollar dağılmış oluyor.

Ee, gene aynı mantık. Bir nevi simge boyutu değişmiş oluyor dediğin yollardanda.

Bu olayı günlük hayatta genleşip, büzülmeye benzetebilirsin. Eğer bir nesne önce genleşir, ardından ise büzülürse ister istemez yerinden bir oynama olur. Yani en azından benim bilgim bu yönde.

Sürekli aynı noktada sabit tutan bir program var mı? Orasını bilemiyorum maalesef.

Dediğin sorunla ilgili ufak bir araştırma yaptım. Ama okumaya üşendim, kusura bakma. :D Senin sorununla ilgili olanı uygulayıp sonucu burada paylaşabilir misin? :)

#Link1 | #Link2 | #Link3

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı